Antwort Čím nesmí začínat řádek? Weitere Antworten – Co nesmí být na začátku řádku

Čím nesmí začínat řádek?
Řádek by neměl být zalomen v mezislovních mezerách, které jsou užity: ve spojení neslabičných předložek k, s, v, z s následujícím slovem, např. k mostu, s bratrem, v Plzni, z nádraží, ve spojení slabičných předložek o, u a spojek a, i s výrazem, který po nich následuje, např.Předložky a spojky

Jednohláskové neslabičné předložky k, s, v, z, slabičné o, u, spojky i, a – nesmějí být nikdy na konci řádku, a to jak v psaném textu ručně, tak i na počítači. Tomuto jde zamezit tzv. pevnou mezerou napsanou místo klasické mezery pomocí kláves Ctrl + Shift + mezerník.u, k, o, s, v, z, a, i se nikdy nenechávají na konci řádku samostatně. Nejčastějším řešením je oddělení předložky na nový řádek pomocí enteru – a to je chyba! Pro pevné spojení předložky s následujícím slovem (pro společné zalomení řádku) se používá tzv. pevná mezera, kterou napíšete pomocí klávesové zkratky Alt+0160.

Kdy dát pevnou mezeru : – Pevná mezera slouží ke spojení slov, které se nesmějí rozdělit. Jednoznakové předlož- ky a spojky (v, s, z, k, o, u, a, i) nesmějí zůstávat na konci řádku, proto je s následujícím slovem svazujeme pevnou mezerou. Iniciály s příjmením či jméno s tituly také neroz- dělujeme, a proto vkládáme pevnou mezeru.

Kdy se nepíše tečka

Tečku nepíšeme za nadpisy, nápisy a popisky (jako jsou novinové titulky, názvy článků a kapitol, tabulek, grafů a obrázků, legendy k obrázkům, popisky pod fotografiemi, vývěsní štíty, označení podniků a institucí, nápisy na plakátech apod.), pokud stojí na samostatném řádku nebo jsou‑li dostatečně grafickou úpravou …

Co muze být na konci řádku : psaní data, titulu, čísel, závorek a mnoho dalšího. Předložky – jednohláskové neslabičné předložky K, k, S, s, V, v, Z, z, slabičné O, o, U, u, a spojky I, i, A, nesmějí být na konci řádky. Výjimku tvoří spojka a (pozor – ne verzálka). U ostatních předložek jsou možné výjimky pouze v úzké sazbě (do 25 liter).

Předložky – jednohláskové neslabičné předložky K, k, S, s, V, v, Z, z, slabičné O, o, U, u, a spojky I, i, A, nesmějí být na konci řádky. Výjimku tvoří spojka a (pozor – ne verzálka). U ostatních předložek jsou možné výjimky pouze v úzké sazbě (do 25 liter). Čísla – nižší číselné údaje se vyjadřují v sazbě slovně.

Nejjednodušší pomůckou při dělení slov na konci řádku jsou slabiky. Dejte ruku vpěst a položte ji těsně pod bradu. Vyslovte slovo nahlas. V místech, kdy jde brada dolů, obvykle naleznete hranici, v níž je možno slovo rozdělit.

Kde mají být pevné mezery

Pevná mezera (tvrdá, nedělitelná) je od klasické nerozeznatelná. Používá se všude tam, kde není dovoleno dělit výrazy, které k mezeře přiléhají, na dva řádky. Zachovává se tak čitelnost a plynulost textu.Vložení zalomení řádku do buňky

  1. Poklikejte na buňku, do které chcete zadat zalomení řádku.
  2. Klikněte na místo, kde chcete řádek zalomit.
  3. Stisknutím kombinace kláves ALT+ENTER vložte konec řádku.

Časový údaj může být uveden spolu s jednotkou (například h, hod., hodin). Při zápisu rozsahu (od–do) používáme pomlčku (nikoliv spojovník!) bez mezer kolem (například 10:00–15:00). 11.15 h.

Pro tři tečky (výpustka, trojtečka) se používá jeden znak (v MS Word klávesová zkratka CTRL + tečka, jinak ALT + 0133) nikoli tři tečky. Nahrazuje vypuštěný text, pomlku nebo část výčtu. Často se znak přisazuje k textu bez mezery a nikdy se za něj nevkládá další tečka.

Jak se ukončuje řádek : Klikněte na místo, kde chcete řádek ukončit. Stiskněte SHIFT+RETURN.

Co by nemělo být na konci řádku : Předložky – jednohláskové neslabičné předložky K, k, S, s, V, v, Z, z, slabičné O, o, U, u, a spojky I, i, A, nesmějí být na konci řádky. Výjimku tvoří spojka a (pozor – ne verzálka). U ostatních předložek jsou možné výjimky pouze v úzké sazbě (do 25 liter). Čísla – nižší číselné údaje se vyjadřují v sazbě slovně.

Jak rozdělit slovo zebra

podle naší učitelky ano, zeb-ra.

Nezlomitelná (či nedělitelná) mezera je speciální typografický znak. Jde o jeden z tzv. bílých znaků. Funguje jako běžná mezera s výjimkou toho, že při automatickém zalomení textu do řádků programy pro zpracování textu v této mezeře řádek nezalomí.Pevná mezera se vkládá kombinací kláves Ctrl + Shift + Mezerník . Bez zobrazených netisknutelných znaků vypadá úplně stejně jako mezera běžná, ale funkčně se velice liší.

Jak svázat řádky : Jak zamezit vzniku nevhodných zalomení stránky

  1. Vyberte řádky, které chcete svázat.
  2. Zvolte příkaz Formát > Odstavec.
  3. Zvolte kartu Tok textu.
  4. Zapněte volbu Svázat řádky a klepněte na OK.