Antwort Čím pokrýt hrob? Weitere Antworten – Co do truhliku na hrob
Na hrobě, na který svítí slunce, budou skvěle vypadat bylinky jako levandule, nebo dobromysl. V suché půdě také budou prospívat skalničky. Například rozchodník nádherný, astry (hvězdice), vřesy, vřesovce nebo netřesky. Osázená nádoba v kombinaci s růžově kvetoucími vřesovci.Od jara do zimy může hrob zářit živými květy. Prodávají se sice i květiny umělé a různé jiné umělé dekorace, postavme je však nyní do klatby jako nevhodné kýče (byť mnohé působí velmi realisticky) a vyzdobme hroby nebožtíků životem. Květinami živými, pěstovanými v květináčích a nebo přímo vysazenými na hrobová místa.Asi nejpopulárnější jsou chryzantémy neboli listopadky, které vydrží kvést až do zimy. Vybírat můžete z mnoha krásných barev od bílé přes žlutou, oranžovou až po sytě fialovou. Hodí se ale i nízké jiřinky, astry a třapatky. Hodně oblíbené jsou také macešky, které dobře odolávají mrazům.
Co na hrob v zimě : V období Velikonoc by měla přijít návštěva a kontrola stavu hrobu po zimním období. Vybavte se smetáčkem, houbou na mytí a nějakým saponátem a hrob aspoň omeťte od listí a omyjte. Vhodné je také hrob osadit například trvalkami, které nevyžadují častou péči.
Co se dává na hrob na Dušičky
Lidé je kládou na hroby svých zesnulých jako projev úcty a lásky. Květiny a svíčky symbolizují nesmrtelnost duší a světlo, které osvětluje cestu zemřelým do nebe. Na hrob vašeho blízkého můžete přidat také decentní dekorační sošky se vzpomínkovým nápisem.
Co se dává na hrob na Dusicky : Na vyzdobení dušičkových věnců či košů můžete použít také květiny, které jsou vhodné na pohřeb, a klasické plody podzimu. Krásně vypadají sušené pomeranče, citrony nebo limetky. Mezi typické podzimní dekorace pak patří také jeřabiny, šípky, mech, šišky anebo třeba makovice.
Nejjednodušším, a přitom celoročním řešením jsou poléhavé jehličiny, jako zakrslý jalovec, stříbrný smrk, nízké cypřišky či tisy, nebo plazivý jalovec. V tomto případě se hodí jednotvárnost oživit stálezelenými neopadavými keři, jako je pestrolistý brslen, dřištál Thunberdův gold, anebo drobná azalka či hortenzie.
Na podzim rozzáří hroby barevné astry, chryzantémy, nízké jiřinky a třapatky, osvědčenou klasikou jsou macešky a vřesy.
Jaké trvalky na hrob
Na podzim rozzáří hroby barevné astry, chryzantémy, nízké jiřinky a třapatky, osvědčenou klasikou jsou macešky a vřesy.Prostor kolem hrobu
Nezapomeňte na pravidelné pletí, dosypávání štěrku kam je třeba a také na udržování zasazené zeleně – je třeba květiny či okrasné keříky nejen poctivě zalévat, ale také zastřihávat, aby rostly v požadovaném tvaru.Dřív lidé věřili, že právě na začátku listopadu se svět živých prolíná se světem zemřelých. Dnes 2. listopadu na Dušičky chodíme na hřbitovy, zdobíme hroby svých blízkých věnci a květinami, zapalujeme svíčky a vzpomínáme.
Vřesy, vřesovce, rozchodníky, chryzantémy a také libavky patří k těm nejčastěji používaným rostlinným druhům určeným pro výsadbu na hrobech. Z keřů a polokeřů vybíráme například druhy zajímavé barevným listem (panašované kultivary) anebo výrazně barevnými plody.
Jaké květiny se dávají na hrob : Takovými smutečními květinami jsou například lilie, orchideje, chryzantémy, gerbery, karafiáty a další. S tím související zvyklostí zároveň je, že počet květin v sestavené řezané kytici je sudý. Vedle květin je možné uctít hrob i smutečním věncem.
Co na hřbitov v létě : Nejjednodušším, a přitom celoročním řešením jsou poléhavé jehličiny, jako zakrslý jalovec, stříbrný smrk, nízké cypřišky či tisy, nebo plazivý jalovec. V tomto případě se hodí jednotvárnost oživit stálezelenými neopadavými keři, jako je pestrolistý brslen, dřištál Thunberdův gold, anebo drobná azalka či hortenzie.
Co to znamená Dušičky
Vzpomínka na všechny věrné zesnulé, Památka všech věrných zemřelých, Svátek zesnulých, Památka zesnulých či lidově Dušičky (lat. In commemoratione omnium fidelium defunctorum), která připadá na 2. listopadu, je v římskokatolické církvi dnem liturgického roku, kdy se církev modlí za duše v očistci.
Smuteční kytice na hrob
Tyto smuteční vazby jsou určeny k umístění na hrob na závěr obřadu. Často se kytice skládají s trvanlivějších druhů rostlin a případně i z umělých květin. Položením kytice na hrob vyjádřujeme smutek a soustrast. Tyto vazby zdobí hrob ještě několik týdnů po pohřbu.Jaro přivítají na podzim zasazené cibuloviny, např. tulipány či narcisy, bledule, šafrány nebo modřence. Pokud netrváte přímo na trvalkách, dlouho kvetou i téměř nenáročné letničky – aksamitník, nestařec, hvězdník, cínie, begonie nebo laločnice. Květ aksamitníku ve svitu slunce vypadá přímo magicky jako by hrob hořel.
Kdy Macesky na hrob : Už v brzkém jaru mohou hrob krásně ozdobit macešky, které jsou velice odolné a jsou k dostání v široké škále půvabných barevných odstínů. Velice oblíbené jsou také jarní cibuloviny, ke kterým patří například tradiční žluté narcisy či hyacinty s nepřehlédnutelnými květy pastelových barev.