Antwort Čím potřít croissanty? Weitere Antworten – Jakou mouku na croissant
Volba mouky je při přípravě tohoto skvělého pečiva naprosto zásadní. Ve Francii se nejčastěji používá mouka T55 s malým přídavkem mouky T65. Díky této kombinaci je těsto opravdu skvěle elastické a překládá se jedna báseň.Pečivo vyjměte z balení a nechte 30 min. rozmrznout. Potom pečte v předehřáté plynové, elektrické nebo horkovzdušné troubě 12-16 minut při teplotě 180-190°C, na počátku s párou. Po upečení nechte krátce vychladnout a spotřebujte do 24 hodin.Croissanty rozkrojte, na spodní díl navršte rukolu, na ni naskládejte šunku, pak kousky plísňového sýra. Sýr potřete zavařeninou a přiklopte vrchními díly croissantů. Do celozrnných croissantů nejprve opečte plátky slaniny dokřupava.
Jak zmrazit croissanty : Těsto v poslední fázi kynutí, tedy po 6-12 hodinách kynutí vyválejte, vytvarujte na croissanty a ještě před závěrečným kynutím zamrazte (Vyskládejte je na mřížku, na které je nechte 30 minut zamrazit, poté je z mřížky sundejte a přendejte do sáčku.). Takto je můžete upéct kdykoliv se vám zachce.
Jaké máslo na croissanty
Samozřejmě, že s českým máslem vzniknou Croissanty, jen je nutné počítat s tím, že to můžeš mít s laminováním komplikovanější, české máslo je hodně měkké. Pokud je to možné, doporučujeme pracovat s francouzským máslem.
Jaká mouka na těsto : Nejvhodnější je mouka hrubá nebo polohrubá. Cukr používáme krupicový, protože napomáhá dobrému rozetření a rozprostření tuku v těstě.
Návod k přípravě: Hluboce zmrazený výrobek umístěte na pečící plech. Pečte v horkovzdušné troubě při teplotě 170 °C po dobu cca 18-20 minut.
Smíchejte rozšlehané vejce se špetkou soli a croissanty jím potřete. Pečte přibližně 15-18 minut dozlatova a nechte vychladnout na pečící mřížce.
Jak naplnit croissant Nutelou
Každý trojúhelník naplníme lžičkou nuttely, stočíme od širšího okraje ke špičce, kterou jsme navlhčili vodou a povrch potřeme žloutkem. Naskládáme na plech, vyložený pečícím papírem, přikryjeme utěrkou a necháme chvíli vykynout na teplém místě. Pečeme v dobře předehřáté troubě na 220°C asi za 20 minut dozlatova.Omáčku k těstovinám vždy mrazte zvlášť v sáčku či krabičce. Tip: Pro zamrazení se hodí i různé druhy pesta. Abyste pak mohli rozmrazit jen tolik, kolik bude potřeba, rozdělte si hotové pesto do tvořítek na led. Stejně můžete zamrazit zbylé víno nebo vývar.Kvalitní máslo má mít chuť mírně, lehce nasládlou a příjemnou; příjemná má být i vůně. Čerstvé máslo je česká specialita, výrobek s tímto označením se smí prodávat do 20 dnů od data výroby. Stolní máslo je z mrazírenských zásob, kde smí být skladováno nejdéle 24 měsíců od data výroby při teplotě minus 18 °C a nižších.
Špaldová mouka je skvělá při pečení kynutých, křehkých či litých těst. Má krásnou, ořechovou chuť. V poslední době si získala oblibu díky vysokému obsahu vlákniny, bílkovin, vitamínů a minerálů a také díky tomu, že je snadno stravitelná a má nízký obsah lepku.
Jaký je rozdíl mezi hladkou a polohrubou moukou : Polohrubá mouka má jemnější zrno a hodí se na přípravu sladkého i slaného pečiva. V některých případech ji můžete zaměnit za hladkou mouku. Hladká mouka je nejčastěji používaná mouka s jemným a hladkým zrnem. Její konzistence je sypká a hodí se na pečení, ale také zahušťování.
Jak se peče croissant : Croissanty po kynutí pomažeme vejcem a pečeme zhruba 2 minuty na 240 °C. Potom teplotu snížíme na 190 °C a pečeme dalších 10–12 minut dozlatova.
Jak PECT croissant
Nakynuté croissants jemně potřeme rozšlehaným žloutkem. Pečeme v rozpálené troubě na 180°C asi 15 minut.
Postup přípravy
Jeden plát potřeme měkkým máslem a překryjeme druhým plátem. Opět převálíme válečkem – aby se oba pláty k sobě spojily. Nyní si rádýlkem nakrájíme těsto na pravidelné trojúhelníky a doprostřed každého můžeme dát podle chuti trochu čokoládové pomazánky nebo nastrouhaného tvrdého sýra.Zeleninové a masové vývary ‒ My máme vývar v mrazáku vždy, protože ho rádi využíváme při vaření. Můžete je mrazit v tvořítkách na led, v krabičkách, ale i v pevných zip sáčcích. Když z nich vymáčknete vzduch a budete vývar mrazit „naležato“, ušetříte hodně místa a bude se vám později i dobře rozmrazovat.
Co se nesmí mrazit : Co v článku najdete
- Jednou rozmrazené maso.
- Vejce ve skořápce.
- Ovoce a zelenina s vysokým obsahem vody.
- Smažená jídla.
- Mléko.
- Měkké sýry jako brie nebo ricotta.
- Vařené těstoviny.
- Čerstvé houby.