Antwort Čím potřít věku? Weitere Antworten – Jak upéct věku v troubě

Čím potřít věku?
Troubu rozehřejte na 230 °C. Veky postříkejte vodou, vodu rozprašte i do horké trouby a vložte do ní veky. Teplotu snižte na 200 °C a veky pečte dozlatova zhruba 15–18 minut. Upečené veky vytáhněte a nechte zcela zchladnout.Z veky také můžete udělat topinky či krutonky do polévky, chutím se meze nekladou. Krutonky připravíte naprosto jednoduše – nakrájenou veku rozprostřete na plech a pečete na 180 °C přibližně 10-15 minut, podle typu vaší trouby. To nejlepší nakonec: Z veky je naprosto skvělá žemlovka.Tyto večky (veky) jsou nadýchané a přesto to není žádná vata (myslím, že pomohla ta trocha žitné a pšeničné celozrnné mouky, která je do těsta přidána). Nedají moc práce, vydrží výborné 2-3 dny a ani pak netvrdnou. Krajíčky můžete nakrájet i tenčí, neprohýbají se v ruce, nemačkají.

Jak srolovat věku : Alternativní způsob tvarování.

Pokus si nejste jistí tvarováním, můžete jít na veku i druhým způsobem, který se často uvádí. Díl těsta se rozválí na tenkou placku, ta se sroluje a teprve pak rozválí do tvaru veky. Výhodou je pěkný uniformní válec. Nevýhodou je střídka, ve které jsou občas vrstvy těsta příliš vidět.

Jak upéct věku

Postup přípravy

Vykynuté těsto propracujeme, rozdělíme na 3-4 kousky a z každého vyválíme placku, stočíme ji a vytvarujeme z ní veku. Veky uložíme na plech s pečicím papírem a necháme je kynout přibližně 30-45 minut. Poté je potřeme vejcem nebo vodou a pečeme při teplotě 200 °C přibližně 30-35 minut.

Jak nakrájet veku na chlebíčky : Kdy a jak veku krájet Veku je třeba nechat částečně zchladnout a poté použít dobrý pilovitý nůž, který je určen pouze na čerstvé pečivo či na výrobky z listového těsta. Jak dostat co nejvíc chutí na plátek veky Veka je pro cukráře a lahůdkáře to samé jako plátno pro Picassa.

Využít můžete i zbytkové teplo v troubě po pečení. Z tvrdých rohlíků, housek, baget i toastového chleba pak na mlýnku nebo v robotu udělejte strouhanku, která se vždycky hodí. Uložte ji do dobře uzavíratelné nádoby. Strouhanku můžete udělat i z tvrdého chleba, hodí se na zahuštění gulášů a ragú.

Když je chuť na sladké

Plátky bílého pečiva (bagety nebo toustového chleba) se namáčí v rozšlehané směsi vajec, smetany, vanilkového cukru a skořice. Následně se opékají na rozpálené pánvi s máslem z obou stran dozlatova. Před podáváním se přelijí např. medem a doplní ovocem dle chuti.

Jak upéct dobrou věku

Postup přípravy

Vykynuté těsto propracujeme, rozdělíme na 3-4 kousky a z každého vyválíme placku, stočíme ji a vytvarujeme z ní veku. Veky uložíme na plech s pečicím papírem a necháme je kynout přibližně 30-45 minut. Poté je potřeme vejcem nebo vodou a pečeme při teplotě 200 °C přibližně 30-35 minut.Pokud použijete zbytečně moc náplně, teplem se těsto začne vzdouvat, roztrhne se a náplň vyteče. U štrúdlu je potřeba, abyste jej na vrchní straně propíchali nebo nařízli, než jej vložíte do trouby. Díky tomu z něj bude zvolna odcházet pára a předejdete jeho prasknutí.Jak skládat šunku na chlebíčky

  1. Připravíme si veku, namažeme ji oblíbenou pomazánkou a nachystáme si šunku.
  2. Kolečko uchopíme z jedné strany palcem ze spodu a z druhé strany od vrchu.
  3. Jedním pohybem přetočíme a zastrčíme pod horní polovinu.
  4. Dozdobíme vajíčkem, kyselou okurkou a dalšími oblíbenými komponenty.


Z jedné veky budete mít přibližně 20 plátků, tudíž základ pro 20 chlebíčků. Pařížského salátu potřebujete 500 g. Šunky či jiného salámu postačí přibližně okolo 200 g. Vajec nepotřebujete mnoho, stačí 3 natvrdo uvařená vejce.

Kolik vajíček na jednu veku : Od té doby se až do začátku puberty mění jen málo. V okamžiku narození obsahují vaječníky děvčátka 40 000 až 300 000 prvotních folikulů, z nichž každý obsahuje nezralé vajíčko. V průběhu života se uvolní většinou 500 vajíček.

Jak udělat ze starého pečiva čerstvé : Chléb, rohlíky, housky a kaiserky

Vložte jej do trouby, předehřáté na 150-180 stupňů na 8-15 minut, záleží na velikosti a množství pečiva. Teplé vlhké prostředí obnoví křupavost kůrky a měkkost střídky a vy si po vyndání z trouby užijete pečivo chutnající jako čerstvé.

Jak zpracovat staré pečivo

Pokud máte pečiva hodně, to starší včas vyndejte ze sáčku, aby nezplesnivělo, a nechte ho úplně uschnout. Využít můžete i zbytkové teplo v troubě po pečení. Z tvrdých rohlíků, housek, baget i toastového chleba pak na mlýnku nebo v robotu udělejte strouhanku, která se vždycky hodí.

Co když ovšem máte chuť na shora křupavý a uvnitř vláčný krajíc Jde to a existuje jeden trik, s nímž to zvládnete: Dejte suchý chléb (nebo bagetu) pod kohoutek, pusťte na něj trochu studené vody, pak jej zabalte do alobalu a vložte do trouby. Tam pečte při teplotě 150 stupňů asi 15 až 20 minut.

  1. Bramboráky plněné masovo zeleninovou směsí Recept ještě nebyl hodnocen 5,0.
  2. Kokosový dort bez mouky.
  3. Opečený domácí lančmít s bramborami se špenátem.
  4. Pizza šneci z listového těsta.
  5. Cordon bleu z tousťáku.
  6. Plátky vepřové pečeně v pikantní omáčce.
  7. Králík s bůčkem v multifunkčním hrnci.
  8. Fenykl v omáčce s modrým sýrem.

Co si upéct dobrého : Vybrali jsme pro vás 10 osvědčených receptů na zdravé dezerty, na nichž bude ujíždět celá rodina.

  1. Raw mrkvový dort s kešu krémem.
  2. Banánový chlebíček.
  3. Maková bábovka.
  4. Makadamové sušenky.
  5. Arašídové máslo.
  6. Pekanová kaše.
  7. Francouzský mandlový koláč
  8. Arašídový cheesecake.