Antwort Čím se živí býložravci? Weitere Antworten – Čím se živí býložravci masožravci a všežravci
Čím se živí živočichové
Býložravci pojídají výhradně rostliny nebo části rostlin. Ve srovnání s masožravci mají býložravci zpravidla delší a složitější trávicí soustavu. Souvisí se slovem býlí, které označuje byliny. (Proto se jedná o příbuzné slovo k vyjmenovanému slovu bylina a píšeme ho s tvrdým Y.)Býložravci se živí rostlinami. Masožravci se živí živočichy. Všežravci se živí rostlinami i živočichy. Doplň názvy zvířat do potravního řetězce.Býložravec (herbivor) je živočich, který pojídá pouze či téměř výhradně rostliny nebo části rostlin. Býložravost se odborně nazývá herbivorie.
Co Zerou Bylozravci : 1. Býložravci se živí rostlinami, například koza, kráva, mandelinka bramborová, srna, housenka lišaje topolového,……….
Čím se živí savci
Někteří savci se živí jinými zvířaty – jedná se o masožravce (zahrnuje i hmyzožravce). Ostatní savci jsou tzv. býložravci. Živí se rostlinami, které obsahují sacharidy jako je celulóza.
Kdo patří mezi býložravce : Mezi býložravce patří například ovce, koza, kráva, žirafa nebo králík. Patří srnka mezi býložravce Býložravci se neživí masem. Žirafa je býložravec.
Dýchají, přijímají vodu a potravu, vylučují odpadní látky, rozmnožují se, rostou a vyvíjejí se, pohybují se a své okolí vnímají smysly, reagují na změny prostředí. Rostliny jsou hlavním zdrojem kyslíku na Zemi. Živočichové jsou zase na rozdíl od rostlin schopni aktivně se pohybovat z místa na místo.
ANORGANICKÉ (voda, kyslík, oxid uhličitý, sodík, dusík, vápník, železo, hořčík aj.) FOTOSYNTÉZE; živočichové přijímají živiny v POTRAVĚ (rostliny, maso,..) (růst, pohyb, rozmnožování atd.)
Kdo všechno je všežravec
Na poměru množství jednoho druhu potravy oproti druhému nezáleží. Mezi všežravce patří např. slepice, krůta, prase, švábi, škvoři, někteří hlodavci (např. potkan), medvědi a také šimpanz.Všežravec, také omnivor (z lat.) nebo pantofág (z řeč.) je organismus, zpravidla živočich bez specializace na výhradní příjem masité nebo výhradní příjem rostlinné potravy. Trávicí soustava omnivorů je schopna strávit potravu živočišného i rostlinného původu.Stejně jako savci na souši, krmí svoje mláďata mateřským mlékem a dýchají vzduchem, jsou přizpůsobeni životu v moři, takže například místo nohou mají ploutve. Mezi mořské savce patří například: velryby, delfíni, kosatky, tuleni, lachtani a mroži.
Srst savců se skládá ze svrchní vrstvy zvané ochranné chlupy neboli pesíky, a spodní vrstvy neboli podsady. Pesíky jsou dlouhé, rovné chlupy, které podsadu přečnívají a mají ochrannou funkci. Pesíky jsou různě dlouhé a silné a jsou nositeli celkového zbarvení.
Který dospělý ještěr je býložravec : Leguán zelený je výhradně býložravý ještěr.
Co je to býk zvíře : Tur domácí (Bos taurus, případně Bos primigenius f. taurus) je druh domestikovaného savce z řádu sudokopytníků, jehož předkem byl vyhynulý pratur (Bos primigenius).
Čím se liší houby od rostlin
Houby nepatří mezi rostliny, ani mezi živočichy. Tvoří samostatnou skupinu živých organismů. Nemají kořeny, listy ani květy a neobsahují zeleň listovou. Houby čerpají živiny z živých nebo odumřelých rostlin.
„Všechny rostliny (s výjimkou parazitických) potřebují pro svůj růst světlo, teplo, vodu, vzduch a minerální látky.a vodní rostliny přijímají živiny celým povrchem těla, vyšší suchozemské rostliny – kořeny + listy či nadzemními částmi rostlin – mimokořenová výživa. Zdrojem živin je především pevná fáze půdy. Biogenní prvky: makrobiogenní prvky (C, O, H, N, S, K, P, Mg, Ca, Fe) – stavební fce.
Jaké jsou projevy života : Mezi projevy života patří charakteristické znaky společné pro všechny organismy. Dynamika, neustálé proměny a výměna látek, energie a informací s prostředím. Reakce na podněty z vnějšího prostředí a přizpůsobení se. Evoluce (vývoj), živé soustavy se neustále dlouhodobě přizpůsobují měnícím se podmínkám.