Antwort Čím se živí želva nádherná? Weitere Antworten – Čím krmit želvy nádherné

Čím se živí želva nádherná?
Ke krmení je možné použít jak vodní rostliny (douška, okřehek, kabomba, růžkatec), tak i suchozemské rostliny (ptačinec, smetanka, jetel, jahodník). Želvám také chutná ovoce (švestky, jahody, třešně, banány, jablka atd.) a zelenina (listy špenátu, salát, čínské zelí, mrkev atd.).Nevyhovující zdroje vápníku: rajče, broskev, salát, okurka, jahody, brokolice, meruňky, růžičková kapusta, květák, chřest, řepa, banán, švestky. Tyto potraviny se musí vždy poprášit doplňkem vápníku a neměly by sloužit jako hlavní zdroj krmení.V dospělosti, zhruba ve věku 3–5 let, jsou základem želví stravy ryby, krmné směsi, libové maso, drobní plži, cvrčci a červi, ale želva si už ráda smlsne i na rostlinné stravě – čínském zelí, pampeliškách, zelenině i ovoci. Rostlinná strava by měla tvořit zhruba 50 % jídelníčku dospělé želvy.

Co potrebuje želva vodní : Vodní plocha by měla zabírat 2/3 nádrže a přechod mezi ní a souší by měl být pozvolný. Doporučujeme mít také nádrž z části zakrytou, aby nenastal velký teplotní rozdíl mezi vodou a teplotou vzduchu. Jako souš můžete použít různé kameny, umělé skalky nebo ostrůvky.

Jak dlouho vydrží želva bez jídla

Musíte za sebe najít náhradu, která se nebude bát zvířete, a dokáže se o želvu postarat, jako vy samy. Dospělný jedinci vydrží bez potravy, 14 dnů, ale mláďata nemohou dlouho hladovět. Zástupce by měl vědět: Jak má o želvy pečovat (čím kdy a jak krmit).

Jak často se krmí želva : Pokud máte dostatek vodních rostlin, stačí se jen postarat o živočišné krmivo. Živočišná strava se nemusí podávat každý den, pokud nechováte malé želvy mladší než 1 rok. Dospělé želvy by měly být krmeny živočišnou potravou přibližně dvakrát týdně a mladá zvířata každé dva dny.

Ovoce dáváme jen občas jako pamlsek kvůli vyššímu obsahu cukru. Vhodný je meloun, borůvky a jablka. Jako zpestření ocení květy lučních rostlin, přidávat můžeme také jemnější seno. Granulemi pro suchozemské želvy můžeme přikrmovat jednou za čas, nicméně pro želvu je nejvhodnější její přirozená potrava.

Velmi snášenlivý druh, jak vůči vlastnímu druhu, tak s želvami jiných druhů. V zimním období želva hybernuje (spí zimním spánkem) – buď na souši nebo ve vodě (dokonce i pdo ledem). Když je příliš horké nebo příliš suché období, kdy vysychá voda, želvy estivují (spí letním spánkem).

Co dát želvě do akvária

Běžně se pro vodní želvy používají i větší akvária do kterých lze vložit velký kámen, kořen či ostrůvek na který si mohou želvy pohodlně vylézt a odpočinout si. Mláďata lze chovat v nádrži o objemu cca. 45 litrů, ale dospělé jedince je vhodné chovat ve větší nádrži objemu zhruba 250 litrů.Vodu je dobré měnit jednu za tři týdny nebo za měsíc. Jak bylo již zmíněno, tak želvy žijí v přírodě u vody a potřebují místo, kde se budou vyhřívat a kde budou odpočívat. Někdy postačí pouze kámen nebo dřevo, ale dobré je zvolit takový materiál, který umožní želvičce bezpečný vstup do vody.Jak často a jak moc vodní želvy krmit Mladé želvy je třeba krmit každý den, u starších si vystačíte s krmením třikrát do týdne. Rostlinná strava může být podávána častěji. Důležité je však předcházet překrmování želv, protože i ony mohou nabrat přebytečný tuk.

a jinak je naprosto nenáročná, vydrží klidně 2 týdny doma sama.

Co mají rády želvy : V přírodě se suchozemské želvy živí převážně rostlinnou potravou. Občas si pochutnají i na žížale, slimákovi nebo zdechlině. Doma předkládejte želvě co nejpestřejší výběr zeleniny a ovoce, trávu, listy, květy – nejvhodnější je pampeliška, jetel nebo vojtěška. Můžete občas zkusit i vařenou rýži, nejlépe neloupanou.

Co mají rádi želvy : vhodná je zejména: pampeliška (listy i květ), jitrocel, jetel, kopřivy, bodláky, ptačinec, žabinec, řebříček, hluchavky, luční byliny a trávy… jednoduše vše, co roste na každé zahrádce, v parku nebo louce. Přes léto pak jsou velice vhodné květy Ibišku, které želvy milují.

Jakou zeleninu může želva

K vhodné zelené potravě patří například pampeliška, listy jahodníku, sedmikráska, čínské zelí, čekanka, rukola, jetel, polníček a mrkev. Ovoce dáváme jen občas jako pamlsek kvůli vyššímu obsahu cukru. Vhodný je meloun, borůvky a jablka. Jako zpestření ocení květy lučních rostlin, přidávat můžeme také jemnější seno.

V březnu až v dubnu vylézají ze zimních úkrytů. První opouštějí zimoviště želvy druhu marginata pak greaca a naposledy hermanni. Testudo hermanni opouští zimoviště často až v květnu, dle počasí. Želvy od věku tří let nechávám venku po celý rok i za nepříznivých klimatických podmínek.Jak dlouho želvy spí – zase záleží na období a náladě želvy, může spát až 18 hodin ale při normálním letním režimu spí obvykle od 17 hodin odpoledne do 7 hodin ráno.

Jak často pije želva : Pití suchozemských želv

Želva by měla mít přístup alespoň dva- až třikrát týdně k vodě v podobě koupání. Pokud častěji a déle v těchto okamžicích pije, je něco v nepořádku.