Antwort Čím se živí vodní Dráček? Weitere Antworten – Čím se živí axolotl
Axolotl patří mezi masožravé obojživelníky. V zajetí se živí nitěnkami, patentkami, plži, rybami, nepohrdne ani myším holátkem. Můžete mu nabídnout i nitěnky v sušené formě, závisí na jednotlivci, zda mu tento druh potravy vyhovuje, nebo nikoliv. Z tohoto důvodu není vhodný chov axolotlů v akváriu společně s rybami.Vodní dráčci jsou mírumilovní tvorové, nikdy spolu nebojují a nekoušou. Potřebují jen základní pravidelnou údržbu. Udržujte správnou teplotu vody, nechte akvárium na světlém místě, ale ne přímo na slunci. Chraňte akvárium před nečistotami a také do akvária nesahejte špinavými prsty, např.Axolotl by měl bých chován v akváriu o minimální velikosti 50 litrů na jednoho jedince. Na dno akvária je vhodné nasypat jemný štěrk či písek a hustě ho osázet tuholistými rostlinkami. S rostlinami nešetřete, jelikož axolotl se rád schovává a akvarijní zeleň k tomu přímo vybízí.
Co potrebuje axolotl v akváriu : Potřebuje akvárium o objemu min. 60l. Potřebuje studenou, dobře okysličenou a čistou vodu. Je to masožravý obojživelník, žere žížaly, ryby, patentky, hmyz.
Jak udělat akvárium pro axolotla
Akvárium a vybavení
- Ve skutečnosti je jedno, jak velké akvárium si pořídíte, ale nezapomeňte na to, že axolotlové dorůstají délky až 35 cm. Minimální objem akvária by měl být alespoň 50 litrů.
- Co se týče vybavení axolotlové jsou poměrně nároční.
- Teplota vody hraje v životech axolotlů velkou roli.
Co má axolotl na hlavě : Přestože žije ve vodě, má dva nosní otvory pro vdechování vzdušného kyslíku a malé primitivní plíce, takže na souši dokáže přežít i dvě až tři hodiny. Za hlavou má keříčkovitá žábra. Nožky má velice slabé, používá je pouze ke stabilizaci těla, nebo k menším přesunům pod vodou.
Některé zdroje uvádí, že lze krmit i myšími holaty, to ale nedoporučujeme, neboť teplokrevní živočichové mají tuk, který by mohl axolotlovi způsobit zdravotní komplikace. Axolotla krmte pinzetou. Mladší jedince je třeba krmit denně, dospělejším už pak stačí krmit jen 1–2x týdně.
K chovu se používá akvárium. Na 1 dospělého axolotla by mělo připadnout asi 40 l vody. Sice snášejí nádrž o délce jen o trochu větší, než je jejich délka těla, ale čím větší nádrž, tím lepší, nejlépe delší než 50 cm a širší než 40 cm, zejména při větším počtu. Vhodný stav vody je kolem 30 – 40 cm, minimální 15 cm.
Co všechno potřebuje axolotl
Axolotlovi vyhovuje tvrdá voda s hodnotou pH 7 a více. Teplota vody by měla mít mezi 14 a 18 °C. Vyšší teploty mu nedělají dobře a mohou způsobit citlivost na různá onemocnění. Ve vodě okolo 12 °C snižují svou aktivitu, zpomalí svůj metabolismus a nepřijímají potravu.Axolotl potřebuje poměrně tvrdou vodu, podobně jako v přírodě. Voda v jezerech byla různé kvality, od tvrdé sladkovodní až po jezera s brakickou vodou.Týdně by se u dospělých mělo vyměnit nejméně 20 % vody, záleží ale na teplotě a intenzitě krmení, někdy se musí měnit až 100 %.
Pohlaví axolotlů se rozlišuje podle vzhledu kloaky, která je u samců nápadně zduřelá. U pohlavně dospělých larev jsou také samičky o něco větší a širší než samečci (u albínů a perleťových zbarvení má samička černé konečky prstů).
Proč ne kulaté akvárium : Kulatá akvária jsou nevhodná
Pokud akvárium teprve pořizujete, rovnou zapomeňte na ta kulatá. Mohou sice vypadat hezky a zdát se nenáročná na údržbu, opak je ale pravdou. Špatně se čistí, vhodná jsou například pro aranže vodních rostlinek.
Jak poznat samce axolotl : Pohlaví axolotlů se rozlišuje podle vzhledu kloaky, která je u samců nápadně zduřelá. U pohlavně dospělých larev jsou také samičky o něco větší a širší než samečci (u albínů a perleťových zbarvení má samička černé konečky prstů).
Kolik toho sní axolotl
Většinou sní cca 2 rybky týdně ve velikosti okolo 8 cm.
Potravu v pinzetě jen lehce držte, dělejte s ní mírné trhavé pohyby, když vidíte výpad zvířete za potravou, pinzetu rozevřete a potravu pusťte. Jiný způsob krmení je, že předkládanou potravu vhodíte přímo do vody a za pomoci špejle či jiné tyčky s ní mírně pohybovat.Axolotl je vodní obojživelník s podlouhlým tělem a čtyřmi krátkými končetinami. Jeho hladká kůže může mít různé barvy, včetně bílé, černé, hnědé, žluté a oranžové, a může být i skvrnitá nebo pruhovaná.
Jak často měnit vodu v malém akváriu : Jelikož však ve většině akvárií je více ryb než je obvyklé v přírodě, je biologická rovnováha narušena. Proto je u běžného akvária vhodné měnit alespoň jednou měsíčně čtvrtinu až třetinu vody, kterou nahradíte odstátou vodou stejné teploty. U malých akvárií je výměna nutná přibližně jednou za týden.