Antwort Čím se krmí kachny? Weitere Antworten – Co nesmi jíst kachny

Čím se krmí kachny?
Kaštany, žaludy, bukvice, obilí, kukuřice jsou sporné, některým zvířatům totiž mohou uškodit. V současnosti není navíc vhodné přikrmovat divočáky, kterým chutnají nejvíc. A třeba daňci, kteří rádi hltají ve velkém, by po požití většího množství kaštanů mohli zemřít.Čím kachny krmit

Pro dobré prospívání je vhodné, nehledě na velikost výběhu, kachnám dopřávat krmnou směs, a to zejména v zimě a době snůšky, kdy je to nutnost. Krmná směs může obsahovat například pšenici, kukuřici, oves a další obiloviny nebo zeleninu a ovoce.Pečivem se velmi rychle zasytí a více toho už pak nepozřou. Pečivo ale neobsahuje potřebné vitaminy a minerály, i s plným žaludkem tak ptáci trpí podvýživou. Nejde o žádné spekulace, mláďata mají díky jednostranné stravě nedostatek vitamínu D a také vápníku a často pak trpí křivicí.

Co mají rádi kachny : Pokud tedy chcete kachny nakrmit bez obav, je vhodné donést jim různé druhy obilovin (např. oves, pšenice, žito), které je vhodnější než samotné pečivo, salát či nakrájené zeleninové odřezky. Pochutnají si ale i na bramborách či řepě. Kachny rády uvítají mražený hrášek a kukuřici, které není nutné vařit.

Co pít ke kachně

Ke smaženým úpravám kuřete se nejlépe hodí Veltlínské zelené a ke grilovanému Rulandské bílé. Kachna nebo pečená husa nejlépe vyniknou s opulentním bílým vínem nebo vyzrálejším červeným vínem odrůd Frankovka, Svatovavřinecké nebo André.

Co Nedavat kachnám : Pro ptáky to však není vhodné krmivo, může jim totiž způsobit zažívací problémy a kvůli chybějícím živinám a vitamínům způsobit tělesné vady. „Krmte je pro ně přirozenější potravou jako je hrách, kukuřice nebo krájený hlávkový salát,“ radí ornitoložka z České společnosti ornitologické.

Žloutek kachních vajec má vyšší obsah tuku, ale také více cholesterolu. 100 g kachních vajíček obsahuje 884 mg cholesterolu ve srovnání s 425 mg cholesterolu ve slepičích vejcích. Právě kvůli obsahu cholesterolu se nedoporučuje konzumovat kachní vejce lidem s anamnézou srdečních onemocnění.

Typické je pro pižmové kachny neopeřené okolí očí a zobáku, kolem kterého vyrůstá výrazná bradavičnatá kůže, zvláště je patrná u kačerů a starých jedinců. Kačeři jsou podstatně větší a těžší než kačeny. Kačer dosáhne váhy 4 až 5 kg, kačena 2,5 až 3 kg.

Kdy krmit kachny

Kdy (a jak) tedy krmit

Obecně platí, že podzim, zima a brzké jaro jsou skutečně nejlepší dobou ke krmení kachen. Ne proto, že by snad v naší mírné zimě kachny zmrzly, právě naopak- v tuto dobu jsou čilé a bez závazků, v novém peří, a nejspíš i nejméně citlivé na kvalitu potravy.Pokud pečete kachnu celou, můžete jablka rozpůlit, zbavit jádřinců a nacpat do vnitřku kachny.Bílé víno podáváme ke světlým masům (drůbeží, telecí, rybí, plody moře), světlým omáčkám, zeleninovým salátům a většině sýrů. Červené víno se zase hodí k tmavým masům, kořenitým jídlům, těstovinám a sýrům s výraznou chutí.

K této pečené plněné kachně vínem se nejvíce hodí mladší červené ovocité víno odrůd Zweigeltrebe, Modrý Portugal a Svatovavřinecké.

Co dát v zimě do krmítka : Do krmítka sypeme slunečnici, oves, proso, pšenici a další obiloviny či luštěniny. Kosy a drozdy potěší pár jablek či jeřabin, strakapoudy, brhlíky a sýkory tuková směs. Nikdy nekrmíme plesnivým či jinak zkaženým krmivem. Nikdy nedáváme kořeněné, solené, uzené či přepálené kuchyňské zbytky.

Co s Kachnimi vejci : Kachní vejce jsou v zahraničí velmi populární potravinou a v některých částech světa dokonce nepostradatelným pomocníkem v kuchyni. Například v Anglii se z nich pečou buchty, v Thajsku z nich dělají výborné kachní taštičky a v Číně zase pokrm nazývaný „stoleté vejce“.

Jak casto Snasi vejce kachna

Vejce sbíráme denně, kachna je snáší cca do devíti hodin ráno, aby hlavně ke konci zimy nezmrzla a nepopraskala. Indický běžec je kachna, která nemá obecně zachován pud sezení na vejcích, přesto jsou mezi nimi jedinci, kteří kachňata vysedí a odvodí.

Kachna snáší ročně 35 – 60 vajec ve 2 – 3 cyklech. Vždy po nanesení 15 – 20 vajec zasedne a po 35 dnech sezení na vejcích se vylíhnou káčata.Kachna divoká dorůstá délky 50 – 63 cm, váží 0,8 – 1,4 kg. Dokáže vyvinout rychlost letu až 65 km/hod. Dožívá se až 29 let. Samice je zbarvena dohněda s bíle olemovanou modrou částí křídla (zrcátko).

Kolik dní sedí kachna : Samice snáší nejčastěji 9–13 zelenožlutých nebo modrozelených vajec. Občas se stává, že do hnízd kachny divoké nakladou vejce i jiné druhy kachen, nebo i dokonce bažant obecný. A naopak i vejce březňačky byla i nalezena v hnízdech cizích ptáků. Na vejcích sedí pouze samice 23–29 dní.