Antwort Čím spárovat staré cihly? Weitere Antworten – Čím Vyspárovat cihlovou zeď

Čím spárovat staré cihly?
Chceme-li zvýraznit výsledek, můžeme použít světlou spárovací hmotu. Na druhé straně, v případě moderní fasády je ideální hladký klinker, a to zejména v případě, že cihla bude mít chladné barvy (např. černá, šedá) a pro spárování použijeme téměř neviditelnou, tenkou spáru ve stejné barvě.Starými cihlami je též vhodné například obložit místo, kde budou stát krbová kamna, stanou se pohlednou součástí krbu vnitřního i venkovního, udírny a jiné podobné stavby, postavíme z nich zídky, zdi či ploty, ale též vydláždíme dvorek či pěšinu. Ze starých cihel postavíte působivou letní venkovní kuchyni a podobně.Vápenocementová omítka:

Tato univerzální omítka se používá především ve venkovním prostředí na těžké zdivo (vápenopískové cihly, staré cihly, betonové bloky).

Jak opravit starou cihlovou zeď : Postupovat můžete tradičním způsobem, tedy posílit soudržnost podkladu pomocí „špricu“ z naředěné malty nebo nanést na omítaná místa penetraci (adhezní můstek), s níž se samozřejmě pracuje snadněji. Pak následuje obvyklá kombinace jádrové a štukové omítky, případě pokladová vrstva a fasádní pastovitá omítka.

Co na cihlovou zeď

Odpověď: pro zpevnění obnaženého zdiva a zvýraznění jeho zabarvení můžete použít silikonový lak ""laksil"", který se vyrábí i v matném provedení. pro první 1 – 2 penetrační nátěry (podle savosti podkladu) je nutné lak silně naředit (cca 1:1) ředidlem s6005 aby se vsákl co nejhlouběji.

Jak se zbavit cihel : Cihly, omítku i staré umyvadlo odvezte na sběrný dvůr.

Odpověď: pro ""oživení"" barevného vzhledu cihel můžete z oblasti nátěrových hmot zkusit napuštění cihel fermeží o 1000 unibal fermež napouštěcí, kterou před použitím je vhodné ještě naředit ( cca 1:1) ředidlem s 6006. případně nevsáknutou fermež je potřebné setřít.

Při ohlédnutí zpět do historie lze říci, že cihla v nepálené formě spatřila světlo světa někdy v rozmezí 8500 až 7500 let před naším letopočtem. Je možné, že tomu bylo i dříve, ale k tomu neexistují spolehlivé prameny. Tvar i formát byl velice rozličný podle oblastí, od cihel kvádrového tvaru až po placaté cihly.

Čím natřít staré cihly

Pro ""nátěr"" cihel je teoreticky možné použít různé nátěrové hmoty, jako jsou na př. fasádní barvy Barlet, email Bakrylex, S2160 Hostagrund, syntetické emaily S2013 Industrol univerzál, U2029 Industrol profi a další. Předpokladem je naprosto suchý podkald a důkladná penetrace naředěnou, vybranou nátěrovou hmotou.Zkušení zedníci umí nahazovat omítkovou maltu i přímo ze zednické naběračky. Je třeba mít správnou konzistenci malty, která musí být zároveň dostatečně mastná. Nahazuje se podobným švihem jako lžící. Jádrovou (základní) vrstvu omítky nahazujeme ve směru zdola nahoru.Z abrazivních materiálů je k pískování cihel ideální vybrat buď měděnou strusku, nebo přírodní granát, který je skvělým tryskacím materiálem a upotřebíte ho také při tryskání kovů, pískování dřeva i při odstraňování grafity.

Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku. Díky penetraci dosáhnete zpevnění a sjednocení nasákavosti podkladní omítky. Vhodné je použít penetraci i štuk od stejného výrobce a postupovat dle návodu.

Jak zpevnit cihlovou zeď : Pokud chcete povrch zdiva a spár zpevnit a oživit vzhled, tak je vhodné použít náš výrobek STAVLEP a provést 2× nátěr tímto výrobkem zředěným vodou v poměru cca 1:6. Povrch bude po krátkou dobu (cca 1–2 týdny) trochu lepkavý, ale to časem pomine.

Jak dlouho vydrží cihla : Životnost – pálené cihly mají dlouhou životnost. Mohou vydržet i několik staletí. Recyklovatelnost – pálené cihly jsou recyklovatelné. Po demolici budovy lze cihly znovu použít.

Jak poznat pálenou cihlu

Cihla plná pálená – CPP

Po vypálení jsou cihly roztříděny, v některých případech se ještě povrchově upravují (impregnace, glazura). Z plných cihel se nejčastěji staví nosné stěny (300 nebo 450 mm) a příčky (75 nebo 150 mm). U starších staveb bývají ve spodní části budovy stěny mnohdy výrazně silnější.

Pro zvýšení vlastností lícových cihel doporučujeme použít nano přípravek NanoKlinker. Ošetřením povrchu snížíme nasákavost a tím předejdeme riziku tvorby minerálních výkvětů. Impregnační nano nátěr provádíme rovnoměrně pouze v jedné vrstvě! Tím výrazně snižujeme spotřebu přípravku, ale hlavně čas strávený aplikaci.Pro trvalý nátěr půdovek doporučujeme použít tvrdé podlahové oleje. Ze sortimentu firmy KREIDEZEIT je pro nátěr půdovek vhodný Podlahový tvrdý olej (ředěný Balzámovým terpentýnovým olejem) nebo Tvrdý olej – pure solid -.

Jak Štukovat starou zeď : Zeď si namočte štětkou a špachtlí oškrábejte, co půjde. Zbytek nechtěného materiálu napenetrujte akrylátovou penetrací. Po zaschnutí penetrace začněte štukovat. Výběr štuku nechte na odborníkovi v obchodě, volit můžete například štuk klasický, hladký, sádrový nebo zrnitý.