Antwort Čím svázat túje? Weitere Antworten – Jak Svazat Tůje na zimu
Thuje přístřešek bez rámu.
- U paty keře je potřeba uvázat provázek (provázek) a omotat túji do kruhu.
- Při vázání je třeba opatrně přitlačit větve tújí směrem k hlavnímu kmeni.
- Po dosažení vrcholu se také doporučuje vázat jak shora, tak zespodu, aby byl keř bezpečně uvázán a lano se v zimě nerozmotávalo (nepřetrhlo).
Tůje bych seřízla aby nebyly tak vysoké, za ně dala pískoviště, trampolínu, domek, bazén, prostě plochu bez záhonů. prý pomáhá čistě ekologický způsob zalít je vařící vodou…. Roundup zabere.Jak stříhat tůje
Vhodnou pomůckou jsou pro střih tůjí elektrické nůžky na živý plot. Elektrické nůžky je nejlepší vybírat podle recenzí. Užitečný je i napnutý provaz, který vám pomůže udržet správnou výšku i rovnou hranu. Pokud máte všechny potřebné pomůcky, stačí se už jen zamyslet nad požadovaným tvarem.
Jakou zeminu na túje : KVALITA PŮDY – nikdy nevysazujte thuje do jílu, nebo jinak těžké neprodyšné půdy, nejlepší je kyprá a prodyšná půda, třeba i písčitá půda je vhodná. Pokud v místě výsadby není dostatečně kvalitní půda, lze půdu zkvalitnit přidáním rašelinovéhu substrátu.
Čím hnojit tůje
Thuje hnojíme 1x do roka hnojivem na jehličnany (zahrádkářské obchody). Hnojíme začákem vegetace – květen. Můžeme je ale přihnojovat i na podzim. Doporučená hnojiva: Lignohumát, Hortilon Premium (okrasné dřeviny), Hořká sůl, Cererit …
Jak casto hnojit tůje : Sazenice tůjí potřebují stejně jako jiné rostliny také fosfor a dusík. Draselnou sůl a kompost můžete případně nahradit hnojivem pro tůje a cypřišky. I v tomto případě hnojte dvakrát ročně – v březnu a v červenci.
Podle nového občanského zákoníku platí, že by túje měly být vysázeny nejméně metr a půl od společné hranice pozemků. V případě, že jsou túje už vysázeny a jsou vzrostlé, může vlastník pozemku požadovat, abyste je odstranila.
Její nevýhodou je poměrně nepříjemný zápach a jedovatost. Jedovaté jsou všechny části a u citlivých lidí mohou , při kontaktu, způsobovat i puchýře. Tato jedovatost ale nemá účinky na rostliny. Nedostatek plodů na ovocných stromech způsobuje spíše zastínění v její blízkosti.
Kdy se mohou stříhat túje
Začněte stříhat až po roce, roce a půl. Nejvhodnější období na stříhání je jaro nebo začátek podzimu, aby větve stihli zahojit před zimou. Stříhejte tuje jednou ročně, do šířky i do výšky aby zhoustly a rychleji rostly.V tomto období je tedy nejen možné s nimi různě manipulovat, přesazovat, tvarovat. Ale hlavně výrazně stříhat. Klidně do nich i řízněte, ustojí to. Pokud tedy plánujete nějaké výrazné zásahy do živého plotu, udělejte to nejlépe v období od listopadu do března, když právě nemrzne (rány po řezu mohou omrznout).Co se dá v takovém případě dělat ODPOVĚĎ: Podle nového občanského zákoníku platí, že by túje měly být vysázeny nejméně metr a půl od společné hranice pozemků. V případě, že jsou túje už vysázeny a jsou vzrostlé, může vlastník pozemku požadovat, abyste je odstranila.
Tuje na balkon
Počítejte s tím, že velikost jedné nádoby by měla být minimálně 1 metr pro dvě túje nebo cypřiše. Pokud je to možné, zakupte si túje ve výši alespoň 60 -80 cm. Kontejnerované dřeviny můžete vysazovat během celého roku, ne však během tuhé zimy.
Co škodí Tújím : Nedostatek či přemíra vláhy a nedostatek hořčíku v půdě patří mezi nejčastější příčiny reznutí tújí. Rostliny jsou ale někdy i napadeny škůdci – molovkou zeravovou nebo houbou. Když začnou reznout túje, měl by si člověk zahrát na Sherlocka Holmese.
Čím hnojit túje : Thuje hnojíme 1x do roka hnojivem na jehličnany (zahrádkářské obchody). Hnojíme začákem vegetace – květen. Můžeme je ale přihnojovat i na podzim. Doporučená hnojiva: Lignohumát, Hortilon Premium (okrasné dřeviny), Hořká sůl, Cererit …
Jak urychlit růst TUJI
Rychle rostoucí túje nevyžadují nijak speciální podmínky pro růst. Nejdůležitější jsou správné rozestupy, větraná plocha, vhodná péče (zalévání, hnojení). Rozestupy při výsadbě jsou velmi důležité. Spon vysazovaných dřevin se udává dle výšky plotu v budoucnosti.
Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.Nejvíc postižené části můžete vespod uříznout, dostane se tam tak víc světla a vzduchu. Okolí můžete také osvěžit suchou zeminou. Obecně ale může být nutné zvážit přemístění rostliny.
Kdy naposledy stříhat živý plot : Vhodné období – od kdy by se měl živý plot stříhat Vhodné je jaro a podzim.