Antwort Čím šít softshell? Weitere Antworten – Jak šít softshell

Čím šít softshell?
Softshell šijeme běžným rovným stehem, lepší je šít kratším stehem (2,5 – 3,5), aby ve švu byly co nejmenší mezírky – jak kvůli pevnosti stehu, tak kvůli funkčnosti (softshell je určen do vlhka). Když se pokusíte šev od sebe “roztáhnout”, neměli byste téměř vidět mezery.Zimní softshell = bundy a kalhoty ze zimního softshellu využijete vy nebo vaše dítě nejvíc na podzim a na jaře. Teploty bych radši neuváděla, protože jsou hodně individuální. Obecně by se snad dalo říct 0 až 15-20 stupňů. Každopádně softshell se typicky dále zatepluje spodními vrstvami.Na jaro a podzim využijete softshell s vnitřní vrstvou z microfleecu, je nejvíce univerzální a jeho funkční vlastnosti se uplatní v proměnlivém jarním/podzimním počasí. Přiměřeně hřeje, je tak akorát silný a zajišťuje volnost pohybu. Podle počasí zvolíte spodní vrstvu – tričko, bavlněnou nebo fleecovou mikinku.

Jak poznat kvalitni softshell : Velmi důležité parametry, na které bychom si měli dát pozor je zejména voděodolnost a prodyšnost. Voděodolnost se uvádí z pravidla v milimetrech, které ukazují výšku vodního sloupce, kterou látka odolá, než propustí první kapky vody. Jednoduše řečeno čím vyšší je vodní sloupec, tím je materiál odolnější vůči vodě.

Jak žehlit softshell

Softshell se žehlí na dva puntíky, maximálně 2,5, přes pečicí papír. Pomačkání se však dá odstranit i vypráním.

Na co přát softshell : Softshell vždy perte na max 30st, nejlépe na šetrný program. Pro praní volte vždy gel vhodný na funkční oblečení, nepoužívejte jakékoli gely, prací prášky a aviváž, které nejsou určené na funkční oblečení, dochází pak k poškození membrány.

Ta dost často nás zachrání i v zimě v době mrazů. Zimní bundy nasazuju u dětí, když se začínají stupně blížit nule. Ale jakmile ji jednou nasadíme, tak pak ji nosíme i až do plus deseti stupňů. Já využívám do nuly softshellovou bundu a softshellový kabátek i do práce, do města.

Ideální v počasí od 10 – 20 stupňů (pokud se jedná o kalhoty, bundy), při vestičkách, kraťáskách bermudách, i při více stupních.

Jak vypada zimni softshell

Jak který vypadá a na co jej použít Zimní – považuji ho za takový nejklasičtější. Je to soft tvořený 3 vrstvami. Vnější vodoodpudivou vrstvou, vnitřní membránou, která přispívá k nepromokovosti a vnitřní vrstvou, která je v případě zimního softu tvořena hřejivým materiálem, nejčastěji fleecem (viděla jsem i wellsoft).Žehlení většiny polyesterových látek není nutné. Pokud přeci jen chcete něco přežehlit, zvolte nejnižší stupeň na žehličce a nejdřív jen opatrně přejeďte žehličkou po kousku látky. Doporučujeme žehlit látky naruby a přes mokrou útěrku.Vlněné oděvy žehlete naruby, žehličkou s nízkou teplotou a malým množstvím páry. Můžete je také vyžehlit zavěšením v zapařené koupelně. Pára pomůže odstranit záhyby.

Softshell vždy perte na max 30st, nejlépe na šetrný program. Pro praní volte vždy gel vhodný na funkční oblečení, nepoužívejte jakékoli gely, prací prášky a aviváž, které nejsou určené na funkční oblečení, dochází pak k poškození membrány.

Na jaký program prát softshell bundu : Perte vždy podle instrukcí od výrobce.

Softshellové bundy i kalhoty většinou snesou praní do 40° C, ale přikláníme se spíše ke 30° C a šetrnému praní.

Kdy dát softshell bundu : Zimní softshell (s flízem): Podle podvlečení od 5 stupňů nad nulou cca do 18 stupňů, když prší a fouká, do 20. V zimě do sněhu lze dát bundu s dobrým podvlečením (merino triko a teplý pletený merino svetr, pak lze nosit až do nuly). Zimní softshell nosíme celoročně, s výjimkou horkého suchého léta a mrazivé zimy.

Kdy nosit softshell bundu

Nejlepších výsledků dosahuje softshell při použití v horších klimatických podmínkách (jaro, podzim, mírnější zima, chladnější léto). Nehodí se do horkých letních dnů ani do třeskutých mrazů. A také každý druh softshellu se hodí na něco jiného.

Ta dost často nás zachrání i v zimě v době mrazů. Zimní bundy nasazuju u dětí, když se začínají stupně blížit nule. Ale jakmile ji jednou nasadíme, tak pak ji nosíme i až do plus deseti stupňů. Já využívám do nuly softshellovou bundu a softshellový kabátek i do práce, do města.Oblečení z viskózy, které je velmi příjemné na nošení, se zpravidla nemusí žehlit. Co ovšem dělat, když na žehlení košil, šatů či kalhot z viskózy stále trváte Tyto oděvy umístěte na podložku na žehlení a použijte na ně pouze vlažnou žehličku. Oblečení z viskózy žehlete ideálně na bavlněném potahu na žehlící prkno.

Jak vyžehlit šaty z polyesteru : Žehlení většiny polyesterových látek není nutné. Pokud přeci jen chcete něco přežehlit, zvolte nejnižší stupeň na žehličce a nejdřív jen opatrně přejeďte žehličkou po kousku látky. Doporučujeme žehlit látky naruby a přes mokrou útěrku.