Antwort Čím vymazat formu na pečení chleba? Weitere Antworten – Jak vymazat formu na chleba
Před pečením je vhodné formu důkladně vymazat tukem, popř. vysypat hrubou moukou.Čím vysypat plech, formy a formičky
- Hrubá mouka se hodí na posypání dortových forem, na bábovky a řezy.
- Prosátou strouhanku použijeme pod slané i sladké koláče, nádivky a nákypy.
- Strouhanými oříšky sypeme bábovky, dortové formy a malé formičky.
- Kokosovou moučku použijeme v případě, že plníme formy nepečeným těstem.
Těsně před vložením chleba do trouby obě šišky (bochánky) zlehka potřeme mašlovačkou namočenou v octové vodě.
Jaký tuk na vymazání formy : Nejlépe to uděláte rozehřátým (ne horkým) sádlem nebo 100% tukem, protože u nich lépe poznáte, jak se formu podařilo vymazat. Dalším vhodným tukem je kokosový olej. Nevhodným tukem je klasický olej (řepkový, slunečnicový), protože stéká ze stěn a máslo, protože obsahuje vodu a nepokryje formu stejnoměrně.
Co si mazat na chleba
Pro použití za studena, v našem případě k namazání na pečivo, jsou vhodné především kvalitní rostlinné tuky, dále v sestupném pořadí pomazánková másla, klasické máslo, omezeně tavené sýry, pak dlouho nic….. a výjimečně i sádlo. Tuky jsou přirozenou a důležitou součástí naší stravy.
Jakou formu na pečení chleba : Co se týče materiálů, nejlepší je hliník nebo klasický potravinářských plech. Kvalitní forma vám udělá při pečení chleba naprosto dokonalou službu. Plechové a kovové formy je lepší mýt v ruce. Silikonovou formu můžete bez obav vložit i do myčky na nádobí.
„Je nutné ji dobře vymazat Herou a vysypat polohrubou nebo hrubou moukou, jinak beránka po upečení nejde vyklopit. Nejcitlivějším místem jsou nos a uši, těm je při přípravě formy nutné věnovat zvláštní pozornost,“ zdůrazňuje pekařka.
Pokud máte formu vcelku a korpus nejde vyklopit, obraťte ho dnem vzhůru a dejte na dno formy ve studené vodě namočenou a vyždímanou utěrku. Můžete i několikrát opakovat. Pokud se ve formě chystáte péct koláč, můžete na dno použít také pečící papír, který nastřihnete tak, aby přečníval alespoň o pár cm na dvou stranách.
Čím namazat chleba před pečením
Chléb můžeme potřít již před pečením – vodou, pivem, rozšlehaným žloutkem nebo celým vejcem, případně olejem. Zlatavě lesklou kůrku získáte potřením chleba rozšlehaným žloutkem nebo celým vejcem ještě před pečením.Chvilku před vložením rohlíků do rozpálené trouby, je postříkejte vodou a posypte solí, kmínem nebo mákem. Tip: Poté, co zapnete troubu, aby se předehřála, vložte do nižší části hlubší plech. Spolu s tím, jak budete vkládat do trouby plech s rohlíky, nalijte do rozpáleného spodního plechu vodu.Abyste korpus po upečení snadno vyndali z formy, vždy ji důkladně vymažte změklým máslem nebo jiným tukem a lehce vysypte hrubou moukou. Důležité je, aby šlo vždy o 100% tuk bez obsahu vody. Pozor si také dejte na množství, pokud dáte mouky moc, těsto se s ní speče a přilepí se k formě.
K vysypávání plechu používáme nejčastěji hrubou mouku či strouhanku, někdy lze použít kokos. Po vysypání plechu (nebo formy) jím zatřeseme, aby se mouka dostala do všech míst a přichytila se.
Co na chleba místo másla : Čím nahradit máslo a sádlo „Na chléb si můžeme namazat zmiňovaný tvaroh, ale i hořčici, kečup, med, záleží ale na tom, jak často a jak silnou vrstvu,“ radí Kateřina Cajthamlová.
Jakou pšeničnou mouku na chleba : Normální hladká mouka je vhodná především pro přípravu dezertního těsta. Jedná se o mouku hladkou světlého typu. Z hladké mouky se vám podaří připravit těsto například pro buchty nebo domácí rohlíky, zatímco na přípravu domácího chleba je daleko vhodnější speciální chlebová mouka tmavého typu.
Proč se lepí těsto na chleba
Během kynutí několikrát těsto „přeložit“, zhruba tak po 45 minutách. To je důležité zvláště pro lidi, kteří nemají možnost opravdu kvalitně těsto promíchat. Až přemístíte těsto do ošatky, musí téměř dvojnásobně zvětšit objem.
Co se týče materiálů, nejlepší je hliník nebo klasický potravinářských plech. Kvalitní forma vám udělá při pečení chleba naprosto dokonalou službu. Plechové a kovové formy je lepší mýt v ruce. Silikonovou formu můžete bez obav vložit i do myčky na nádobí.Korpus z formy vyklápějte vždy až když je úplně vychladlý. Před vyklopením ho můžete uvolnit tenkým nožem, který přitlačíte pevně k obroučce formy a objedete těsto po obvodu. Okraj korpusu se nepoškodí a zůstane hladký. Potom formu rozevřete a obroučku opatrně zvedněte tak, abyste hotový korpus neponičili.
Jak dostat Beranka z keramicke formy : Troubu předehřejte na 175 °C a pečlivě vymažte a vysypte keramickou formu, beránek pak půjde snadno vyklopit.