Antwort Na co je dobrá kustovnice? Weitere Antworten – Kolik Snist goji denne
Doporučené denní dávkování pro dospělé osoby jsou asi dvě hrstky bobulí denně. Menší děti by rozhodně neměly konzumovat více, než poloviční dávku. Vyšší míra konzumace Goji Berry vede k problémy se zažíváním. Odborníci nedoporučují jíst větší množství kustovnice před spaním, mohou nastat problémy s nespavostí.Kustovnice je trnitý keř ze středomoří a Asie. Její plody se nazývají goji neboli godži. Z bobulí a kůry kořenů se připravují doplňky stravy. Goji se používá při mnoha zdravotních problémech – například cukrovce, jako tonikum či při snahách o úbytek tělesné hmotnosti, zlepšení kvality života, lepší zrak nebo ledviny.Jak užívat kustovnici
Nejjednodušší je přímá konzumace sušených plodů. Pokud nás tento způsob omrzí, můžeme si plody přidávat do jogurtu, pudinku nebo Smoothie. Další možností je odvar z kustovnice. 2-3 polévkové lžíce povaříme 3 minuty a vypijeme.
Jak dlouho užívat goji : Q:Jak dlouho bych měl užívat kustovnici čínskou, abych viděl účinky A:Účinky kustovnice čínské se mohou projevit velmi rychle, ale pro dosažení dlouhodobých výsledků je třeba pravidelné užívání po dobu alespoň několika týdnů. Vždy se poraďte s odborníkem na přírodní medicínu, jak a kdy máte kustovnici čínskou užívat.
Na co je zdravá kustovnice
Kustovnice se řadí mezi rostlinné adaptogeny, tedy látky, které působí proti stresu a nespecificky zvyšují psychickou a fyzickou odolnost organizmu. V čínské medicíně se kustovnice považuje za tonikum, které vyživuje ledviny, játra a zrak.
Jak uchovat goji : Skladovat při teplotě 4-25 °C. Chránit před mrazem.
Přesto, že nejlepší jsou čerstvé plody kustovnice, v Česku narazíte spíše na sušené (prodejny zdravé výživy). Po utržení vydrží totiž čerstvé jen pár dní. I sušené plody jsou však lahodné a zachovávají si červenou barvu. Chutí připomínají sušené rozinky, brusinky či třešně.
Popis: Kustovnice čínská neboli Gojá. Jedná se o polokeř, poměrně rychlého vzrůstu s trny. Šlahouny dorůstají délky 1-2 m, proto je důležité rostlinu pravidelný řez (třeba zapěstovat do korunky). Keř kvete od června do října drobnými fialovými kvítky, plody jsou 1 – 2 cm dlouhé, oranžovo-červené barvy.
Kolik jíst kustovnice
Goji berry – kolik jí jíst
Doporučená denní dávka je 6 – 30 gramů suchých plodů.Godži jsou plody dvou blízce příbuzných druhů kustovnice, a sice kustovnice cizí (Lycium barbarum) a kustovnice čínské (L. chinense). Oba druhy jsou opadavé keře s jednoduchými listy, dorůstající obvykle výšky 0,5 až 2 metry. Mají pravidelné, purpurově zbarvené květy nálevkovitého tvaru.Jednoduše plody zalijeme horkou vodou a necháme 20 minut louhovat, poté slijeme; vylouhované plody jsou velmi chutné a lze je rovněž konzumovat. Do polévkových vývarů, do rýže, na saláty, ale i do koláčů, zákusků apod. – záleží jen na vlastní fantazii.
Skladovat při teplotě 4-25 °C. Chránit před mrazem.
Jak připravit čaj z kustovnice čínské : Pokud si chcete připravit čaj, zalijte lžíci plodů kustovnice vroucí vodou a ponechte 15 minut louhovat. Plody můžete pak také sníst.
Odkud pochází Goja : Goji neboli kustovnice čínská, je zejména v Číně nebo Tibetu, odkud pochází, považována za jednu z nejzdravějších plodin vůbec. Je to silný antioxidant, je bohatá na betakaroten, vitamín C, B1 a B2, ale také zinek, selen, železo či vápník.
Jak dlouho vyluhovat čaj
První nálev zeleného čaje stačí louhovat jen 30-60 vteřin, s dalšími nálevy se prodlužuje dobu louhování a zvyšuje i teplota vody. Černý čaj se může louhovat po dobu 3-5 minut. Bylinné a ovocné čaje je pak možné podle druhu louhovat klidně pět až deset minut. V případě louhování to však platí i obráceně.
Goja vařte ve vroucí vodě 30 – 40 minut.kopřivový čaj společně se šťávou z čerstvého citronu, podporuje podporuje vyplavování kyseliny močové
Co se stane když nechám čaj louhovat moc dlouho : Pokud je voda příliš chladná nebo doba louhování příliš krátká, tak čaj bude mít velmi mdlou, nevýraznou chuť. Naopak, pokud to s teplotou a délkou louhování přeženeme, tak to na chuti poznáme zhořknutím čaje – uvolňují se třísloviny, které mají trpkou až hořkou chuť.