Antwort Na co pomáhá granátové jablko? Weitere Antworten – Proč jíst granátové jablko

Na co pomáhá granátové jablko?
Pozitivní účinky granátového jablka na zdraví

Pravidelná konzumace granátových jablek je velice prospěšná. Účinné látky vykazují protizánětlivé, anti-alergenní, anti-arteriosklerózní a protirakovinné účinky (pozitivní účinky při rakovině prostaty). Významné anti-oxidativní působení.Obsahuje 7 g vlákniny, 3 g bílkovin, 30 % DDD vitamínu C, 36 % DDD vitaminu K, 16 % DDD kyseliny listové a 12 % DDD draslíku. Jeden šálek zrníček má cca 24 g cukru a 144 kalorií. Dvě rostlinné sloučeny jsou však extrémně důležité. Šťáva a slupka granátového jablka oplývá punicalaginy, které jsou nabité antioxidanty.Granátová jablka se nejčastěji konzumují v čerstvém stavu, protože tak je zaručené uchování všech vitamínů a ostatních látek. Používají se na ozdobu zákusků, pohárů a výrobků studené kuchyně, na přípravu šťáv, džusů, ovocných salátů apod. Speciálním nápojem vyráběným ze šťávy z granátových jablek je tzv. šerbet.

Jak vymačkat šťávu z granátového jablka : Šťáva z granátového jablka

Jednoduše plod rozpůlíte a vymačkáte na elektrickém nebo mechanickém pákovém citrusovači. Na běžném odšťavňovači je pak potřeba jednotlivá dužnatá semínka vyloupat. Námaha navíc ovšem stojí za to, protože šťáva z čistě vymačkané dužiny a semínek je výborná a nesmírně zdravá.

Jak často jíst granátové jablko

Granátové jablko se doporučuje jíst dvakrát týdně. Dolování jadérek bývá trochu složitější a dávejte pozor, protože intenzivně barví všechno, čeho se dotknou. Granátové jablko můžete překrojit na polovinu a prsty oddělit jednotlivá zrníčka. Nebo odřízněte vršek jablka a uvidíte jednotlivá pouzdra.

Jak se má jíst granátové jablko : Jak použít granátové jablíčko Chutná zrníčka využijtete zejména v syrovém stavu, kdy se jí i se semínky. Hodí se do jogurtů a snídaňových kaší a do studené kuchyně na dozdobení salátů a zákusků. Své uplatnění má i vylisovaná šťáva, ze které si připravuje výborná letní limonáda.

Granátové jablko se doporučuje jíst dvakrát týdně. Dolování jadérek bývá trochu složitější a dávejte pozor, protože intenzivně barví všechno, čeho se dotknou. Granátové jablko můžete překrojit na polovinu a prsty oddělit jednotlivá zrníčka. Nebo odřízněte vršek jablka a uvidíte jednotlivá pouzdra.

Semeny granátového jablka

Semená granátového jablka, uvnitř bobule, jsou známá svou sladkokyselou chutí a nacházejí se ve sladkém mišku, který je obklopen tvrdou slupkou bobule. Bobule granátovníku může mít šest až dvanáct pouzder, v nichž jsou semena umístěna.

Jak se jí granátová jablka

Ovoce rozevřeme a začnou vypadávat první zrníčka. Nad miskou se studenou vodou začneme vybírat plody za pomocí prstů. Nebo zvolíme snazší variantu, kdy na slupku ovoce klepeme lžící a zrníčka tak sama vypadávají do misky s vodou. V misce se separují (propadávají na dno) od obalu, který zůstává plavat na hladině.Dozraje doma pod trsem banánů nebo v košíku s jablky. Zralé khaki je měkké, dužina je mazlavá jako marmeláda. Nedozrálé plody jsou příliš trpké. Granátové jablko by mělo mít už při nákupu červenou a trochu vysušenou slupku.Výběr a skladování granátového jablka

Ve správných podmínkách, tedy chladu a suchu, vydrží granátové jablko až několik týdnů, nejlépe však uděláte, pokud jej zpracujete co nejdříve, časem totiž ovoce vysychá.