Antwort Na co prát povlečení? Weitere Antworten – Na co se pere povlečení
Na kolik stupňů prát povlečení
Obecně se doporučuje při praní volit teplotu maximálně 40 °C, ale u bílého ložního prádla můžete zvolit teplotu až 60 °C. Těchto teplot se držte při praní bavlněného povlečení, ale i povlečení například z bavlněného saténu nebo krepové.Prostěradla můžete prát v automatické pračce stejně jako běžné prádlo. Pro praní barevných prostěradel výrobce doporučuje teplotu 40oC , pro bílé 60oC. Abyste zachovali měkkost a hebkost vláken používejte kvalitní prací prostředek na barevné nebo bílé prádlo a nepoužívejte aviváž, aby se nesnížila savost vláken.Jednak předejdete případným vyrážkám nebo alergickým reakcím a také se díky praní povlečení provoní a změkne. Z hygienických důvodů se doporučuje prát a měnit povlečení každých 14 dní. Za tu dobu se v povlečení nashromáždí poměrně velké množství mikrobů, roztočů a odumřelé kůže.
Na jaké otáčky prát : Pro běžné praní doporučujeme nejméně 800 otáček za minutu, pro následné sušení v sušičce alespoň 1 200 otáček za minutu.
Co lze prát na 60
Pro zničení choroboplodných zárodků – 60°C
Naproti tomu spodní prádlo, ponožky, ručníky a povlečení by se měly prát na 60°C, aby se zabránilo šíření choroboplodných zárodků.
Co na Zazloutle povlečení : Možná tápete nad tím, jak vyprat zažloutlé povlečení, jak ho vybělit a na kolik prát bílé bavlněné povlaky. Při praní přidejte do pračky trochu soli, vinného octa nebo jedlé sody. Tyto suroviny mají bělicí vlastnosti, takže vám pravděpodobně pomohou. Pro nejlepší výsledky používejte prášek na bílé prádlo.
Mnoho praček nabízí program určený na praní povlečení, ložního prádla nebo lůžkoviny. Pokud vaše pračka takový program nemá, zvolte klasický program určený pro bavlnu. Nastavte potřebnou teplotu v rozmezí 40 až 60°C a rychlost otáček 1 000 až 1 200 za minutu.
Jak povlečení sušit v sušičce Prádlo před vložením do sušičky rozmotejte, narovnejte a protřepte. Povlečení sušte na nižší teploty, zabráníte tak přílišnému opotřebení povlečení. Ideální je přímo program na ložní prádlo, pokud ho sušička nemá, volte jemný cyklus.
Jak často by se měla převlékat postel
Víte, jak často byste ji měli správně převlékat Podle průzkumů mění většina českých domácností ložní povlečení zhruba 1× do měsíce. To je ale bohužel zoufale málo. Podle odborníků by měli zdraví dospělí lidé měnit ložní povlečení maximálně po dvou týdnech a prostěradlo pak dokonce po týdnu.Za vodu při praní jedné 8 kg pračky prádla na 60 stupňů tedy zaplatíme průměrně 8 Kč. Cena pracího práškuna jednu pračku se pak pohybuje od 3 do 9 kč dle typu a značky, budeme tedy počítat průměrnou cenu běžného komerčního prášku, která vychází kolem 5 kč.Zatímco sypký prášek dávkujeme jen do násypky, tekutý gel můžeme nalít rovněž do násypky, ale i přímo do bubnu pračky. Základní rozdíl tkví v tom, jak rychle a dobře se rozpouštějí. Prášek se více osvědčí při praní na vyšších teplotách (40 ° C a více), kdy od něj vyžadujeme dobrou prací sílu.
Program Bavlna 60° při náplni 8 kg trvá přibližně 220 min. Program lze zkrátit pomocí funkce Time Manager.
Na jaký program prát tepláky : Nejlepší na praní polyesteru je program „syntetika“, který by měl být k dispozici na všech moderních pračkách. Teplotu volte podle štítku přímo na oblečení. Barevný perte na 30 ⁰C, bílý můžete i na 40 ⁰C. Pokud máte na oblečení velmi odolnou skvrnu, teplotu zvyšte, ale nikdy nepřekračujte 60 ⁰C!
Jak provonět povlečení : Vložte do skříně vonné sáčky nebo mýdla. Není nic lepšího, než si převléct ložní prádlo do svěže vonícího čistého povlečení! Aby prádlo zůstalo voňavé i v případě, že bude delší dobu ležet ve skříni, proložte jej vonnými sáčky nebo pevnými mýdly, které obsahují vaší oblíbenou vůni!
Jak vybělit zažloutlé košile
Obyčejný citron nebo koncentrát kyseliny citronové má skvělé bělicí účinky. Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí.
Mikroplyšové povlečení můžete prát v pračce na 40°C. Nechte ho volně uschnout na čerstvém vzduchu.Ložnice není ani skladiště. Takže by tu neměly být přebytečné skříně a jiné úložné prostory (třeba pod postelí) přecpané lyžemi, bruslemi, vánočními ozdobami a dalšími sezonními věcmi. Možná se vejdou do sklepa nebo na půdu.
Jak často měnit osušku : Ručník a osuška by měly být suché
Ručníky a osušky, které mezi jednotlivými použitími úplně nevyschnou, dělají dobře bakteriím. A ty se v nich mohou spokojeně množit. Proto bychom je měli měnit každý den. Nebo alespoň po dvou dnech používání.