Antwort Na co reaguje sluch? Weitere Antworten – Co můžeme slyšet
Člověk dokáže slyšet frekvence přibližně v rozmezí 20 Hz až 20 kHz. Někteří mladí lidé dokážou slyšet frekvence mírně nad 20 kHz, naopak s přibývajícím věkem se horní hranice snižuje. Běžný lidský hlas má frekvenci zhruba od 200 Hz do 800 Hz. Také schopnost rozeznávat jednotlivé tóny se u lidí různí.Tradičně se rozlišuje pět základních smyslů: chuť, čich, sluch, hmat a zrak. Toto rozlišení znal již Tomáš Akvinský a před ním už i Aristotelés (jak je patrno z jeho spisu "O duši").Mozek přitom zpracovává a vnímá jen ty nejdůležitější podněty. Pokud tě zajímá o hmatu víc, než je v tomto článku, přečti si tohle. Nejdůležitější hmatové receptory jsou umístěny v kůži, a to s různou hustotou – nejcitlivější místo hmatu je na konečcích prstů a na špičce jazyka, naopak nejméně je jich na zádech.
Jakou frekvenci slyší člověk : Vnímání zvuku je u člověka omezeno slyšitelnými frekvencemi (přibližně 16–20 000 Hz). U každé frekvence je odlišný rozdíl intenzit, jež slyšíme. Lidský sluchový orgán je nejcitlivější v oblasti frekvencí 1–5 kHz.
Který pták zpívá
Pojďte si poslechnout naše nejběžnější druhy ptáků
- Červenka obecná Červenka zpívá po celý rok.
- Sýkora koňadra. Sýkora koňadra je při zpěvu velmi šikovná, někteří samečci ovládají až 40 různých hlasových projevů.
- Sýkora modřinka. Sýkory modřinky zpívají jemněji než sýkory koňadry.
- Pěnkava obecná
- Zvonek zelený
Který pták hvízdá : Má neobyčejně bohatý hlasový fond. Při svém zpěvu střídá flétnové tóny, vydává silný tlukot, hvízdá i kloktá. U podobného zpěvu slavíka tmavého chybí úvodní táhlé hvizdy a hlavně charakteristický tlukot; naopak typické je pro něj závěrečné „srrrrr“.
Zrak u člověka zprostředkovává asi 80 % všech informací o okolí..
Zrak je pro člověka nejdůležitější ze všech pěti smyslů. Zprostředkuje mu 75–80 % všech informací z okolního světa, zatímco ostatní smysly člověku dodávají vjemů mnohem méně.
Co vnímáme hmatem
Hmatem vnímáme bolest, teplo, chlad, hrubost nebo hladkost. Tyto vjemy vnímáme prostřednictvím hmatových tělísek, která jsou napojena na nervy a informace jimi putují do mozku, kde jsou vyhodnocovány. Hmatová tělíska nejsou rozložena stejnoměrně!Hmat je tedy vjem, který přivozuje stimulace receptorů v kůži. Tu můžeme pokládat za největší smyslový orgán těla.Rozsah slyšení u člověka od 20 do 23 000 Hz odpovídá slyšení většiny ptáků, šimpanz a někteří další primáti registrují zvuky až do frekvence 30 000 Hz, kůň je schopen registrovat tóny o frekvenci od 30 – 40 000 Hz, psovité šelmy od 40 – 50 000 Hz, rejskové, ježci až do 60 000 Hz a potkan a kočka až do 70 000 Hz.
Obsah článků prvního typu lze shrnout takto: Existuje frekvence ladění hudby, která je v harmonii s přírodou, a tudíž může mít až léčivé účinky – jedná se právě oa = 432 Hz (tím je míněna frekvence komorního tónu A). Tuto frekvenci znaly již starověké civilizace, byly na ni naladěny např.
Jak se jmenuje Ptáček s oranžovým bříškem : Červenka obecná Obě pohlaví celoročně. Podobnost: s hýlem obecným. Hlavní rozlišovací znak: břicho červené (spíš oranžové) jen horní část či hruď.
Který pták dělá pět peněz : V češtině křepelka volá „pět peněz“ nebo „pojď pod mez“, v němčině „Bück den Rück“ nebo „Bitt für uns“, v angličtině „Whet my feet“, v srbochorvatštině „Puć puruć“, v maďarštině „Pity palaty“ a latinsky, podle Alberta Velikého, „Dic, cur hic“.
Který smysl je pro člověka nejdůležitější
Zrak je nejdůležitější smysl člověka. Umožňuje nám vnímat světlo, tvary, barvy, kontrasty, vzdálenost a významně ovlivňuje naši orientaci v prostoru.
Hmat je jedním z pěti lidských smyslů. Pomocí receptorů v kůži umožňuje získávat informace z bezprostředního okolí o tlaku, bolesti, chladu, teplu, vpichu, vibracích apod., a to pomocí hmatových receptorů, které předávají zprávy mozku.Ze savců disponují nejlepším zrakem kočky. V šeru se koči- čí zorničky roztáhnou až do podoby velkých kruhů a zachy- tí mnohem více světla. Jejich schopnost pohybovat se ve tmě a například i lovit je pak dvoj- násobně lepší než u převážné většiny jiných živočichů, včetně člověka.
Kdo má nejlepší zrak : Nejdokonalejší oči mají ptáci. U člověka je na místě nejostřejšího vidění – žluté skvrně – na 1 mm čtvereční kolem 160 000 světločivných buněk, u káně lesní je to přes milion. Poštolka vidí letící vážku na vzdálenost 800 metrů, zatímco člověk ji nezaregistruje ani na 100 metrů.