Antwort Na co se hodí pěna z přepuštěného másla? Weitere Antworten – Na co se používá přepuštěné máslo
Ghí použijte při restování zeleniny, jako základ na polévku, omáčku, na jíšku, ale můžete jím hotový pokrm obohatit až na závěr na zjemnění. Mastěte jím knedlíky, brambory, kaše a nákypy. Potřete jím topinky, palačinky, na sucho opečené placky. Použijte jej při pečení cukroví, buchet, pečiva.Co s odebranou pěnou
Obsahuje především bílkoviny z kravského mléka a má sympatickou chuť. S konzistenci už je to samozřejmě horší. Přidejte ji klidně do polévek, omáček, do bramborových kaší a šťouchaných brambor, ale taky na ranní nebo večerní kaši místo másla. Rozhodně ji nevyhazujte ani nevylévejte.Kršna doporučuje zbylou pěnu a kousky čehosi uschovat a použít do polévek či buchet. Výhodou výsledného produktu je, že vydrží i při pokojové teplotě, což je ostatně jeden z důvodů, proč se máslo přepouští.
Co s bílkovinou z přepuštěného másla : Lžicí odeberte z povrchu pěnu (můžete jí uchovat a použít třeba do kaše) a usazené bílkoviny se zbavíte za chvíli přecezením přes plátýnko. Dejte pozor, aby se máslo nepřepálilo, nemělo by mít hnědavou barvu a příliš oříškovou vůni.
Jak dlouho vydrží přepuštěné máslo
Ghí neboli přepuštěné máslo vydrží v lednici několik měsíců. Můžete na něm i smažit, protože zvládne teploty až do 250 stupňů Celsia, aniž by se přepálilo.
Jak chutná přepuštěné máslo : Ghí neboli přepuštěné máslo je čistý máselný tuk, který je zbaven vody. Má lahodnou máslovou chuť s lehkou chutí oříšků. Ghee splňuje všechny požadavky tehdejší doby. Je trvanlivější než klasické máslo, vydrží i několik měsíců.
Při přepouštění 500 g (2 kostek) másla by vám celý proces měl zabrat cca 30 – 40 minut podle toho, jak vám topí plotýnka na střední a nejmenší plamen. Používejte hrnec s tlustým dnem, nikdy nepřiklápějte pokličkou. Rozehřívejte máslo nakrájené na menší kusy na středním plameni pěkně zlehka, zabere to cca 8-10 min.
Stačí na středním plameni rozpustit 500 g (či více, podle toho kolik přepuštěného másla chcete vyrobit) nesoleného másla. Nechte ho bublat, za chvíli by mělo pěnit a prskat.
Proč se přepouští máslo
Proč přepouštět máslo Je to z toho důvodu, že v klasickém másle je voda, která se rychle kazí, proto máslo dlouho nevydrží. Odstraněním vody v másle přepouštěním vznikne čistý tuk, který vydrží i v pokojové teplotě měsíce.Máslo skladujte v lednici podobně jako ostatní mléčné výrobky, ovšem vězte, že za určitých okolností to není nutné. Ve speciální máslence vydrží při pokojové teplotě lahodné a svěží minimálně 14 dní!V lednici vám máslo vydrží týdny až měsíce, pokud ho však necháte vyndané mimo lednici, při běžné pokojové teplotě vám může vydržet 1–2 dny.
Výsledným produktem je opravdu čistý tuk, který má žlutou barvu a lahodnou máslovou vůni. Ghí má vysoký kouřový bod, který se pohybuje okolo 240 °C, při pečení nebo smažení nedochází k přepalování. Použití: Ghí má velmi podobné využití jako klasické máslo. Skvěle se hodí na základy polévek, omáček a jíšek.
Jak dlouho vydrží máslo : Máslo označené na obale jako „čerstvé“ má při skladovací teplotě maximálně 8 °C trvanlivost 20 dnů od data výroby. Stolní máslo při uskladnění v ledničce lze uchovat přibližně 3 měsíce. V mrazničce pak déle než rok.
Jak dlouho se přepouští máslo : Při přepouštění 500 g (2 kostek) másla by vám celý proces měl zabrat cca 30 – 40 minut podle toho, jak vám topí plotýnka na střední a nejmenší plamen. Používejte hrnec s tlustým dnem, nikdy nepřiklápějte pokličkou. Rozehřívejte máslo nakrájené na menší kusy na středním plameni pěkně zlehka, zabere to cca 8-10 min.
Proč nedávat vejce do lednice
Hlavně neomývat a nedávat do dveří lednice
Ani do obchodu nesmí jít omyté. Mají totiž přirozenou ochrannou vrstvu, která chrání vejce před tím, aby se do něj nic nedostalo. Zároveň zajišťuje, že vydrží déle a nezkazí se,“ popisuje chovatel.
Máslo se musí skladovat při teplotách 4 až 8 °C. Pokud ho ponecháte delší dobu na světle při pokojové teplotě, může dojít k oxidaci tuků, tzv. žluknutí. Žluklé, tedy zkažené máslo se pozná podle nevábné vůně a natrpklé chuti.Pokud se někomu nechce používat vidličku, či má větší množství másla, tak stačí vzít mixér a máslo s cukrem vyšlehat do "pěny" (šleháme cca 5 minut).
Co udělat když mám hodně vajec : Klasickým řešením může být salát, do kterého se vejce mohou přidat, nebo pokrmy, ke kterým se pokrájené vejce na tvrdo hodí – třeba koprová omáčka. Největší klasikou na tisíc způsobů je vajíčková pomazánka, která má tu výhodu, že do ní padne vajec hodně. Velmi efektním způsobem se dají vejce zpracovat jako plněná.