Antwort Na co se používá Ichtyolová mast? Weitere Antworten – Kolik stojí Ichtyolová mast
Ichtoxyl mast 30g
Název: | Ichtoxyl ung.1x30g (HEO) |
---|---|
Firma: | Herbacos Recordati (dalších 49 výrobků od Herbacos Recordati zde) |
Dostupnost: | skladem Zboží je na skladě lékárny nachystáno k expedici. |
Cena: | 89 Kč 89 |
▲ ▼ |
Dospělí nanáší mast v tenké vrstvě 2-3x denně na postižená místa. Délka léčby je různá, v závislosti na druhu, rozsahu a rychlosti hojení onemocnění. Přípravek nepoužívejte bez porady s lékařem déle než 2 týdny. Děti starší než 1 rok mohou používat Ichtoxyl mast pouze na doporučení lékaře.Mast je určena ke kožnímu podání. Mast se nanáší v tenké vrstvě 2 až 3krát denně (podle potřeby častěji) na postižená místa na pokožce a lehce se vmasíruje. Po zmírnění potíží je možno mast používat méně často.
Jakou mast na hnis : Ichtoxyl je mast určená k místní léčbě infekčních a hnisavých kožních onemocnění, infikovaných plísňových onemocnění, omrzlin, proleženin, počínajícího nežitu a akné. Aktivní látky Ichtoxyl masti také působí proti svědění, snižují tvorbu mazu, mají protizánětlivý a mírný dezinfekční účinek, zvyšují kožní prokrvení.
Co vytáhne zánět z rány
u hnisajících ran je možné použít např. mast Ichtoxyl nebo Višněvského balzám, které „vytahují hnis“. Aplikujte 3 krát denně na ránu a postižené místo překryjte. Ránu je také třeba pravidelně dezinfikovat (např.
Na co je mast : Mast se používá při místních zánětlivých a alergických kožních onemocněních neinfekčního původu, např. při ekzémech, při podráždění kůže kosmetickými a čistícími prostředky, při bodnutí hmyzem, malých spáleninách 1. a 2. stupně, při kožních zánětech po slunění, ozáření apod.
Doporučená dávka přípravku Ichtoxyl je:
U dospělých se mast nanáší v tenké vrstvě 2–3x denně na postižená místa. Mast je rovněž možno nanést na gázu, přiložit na postiženou plochu a opatřit obvazem. Délka léčby je různá, v závislosti na druhu, rozsahu a rychlosti hojení onemocnění.
u hnisajících ran je možné použít např. mast Ichtoxyl nebo Višněvského balzám, které „vytahují hnis“. Aplikujte 3 krát denně na ránu a postižené místo překryjte. Ránu je také třeba pravidelně dezinfikovat (např.
Jak se zbavit hnisu
U těžších infekcí kůže nebo abscesů na jiných místech těla se zpravidla provádí chirurgický zákrok. Dochází při něm k naříznutí postiženého místa a následnému vypuštění hnisu. K odtékání hnisu může být použita i speciální hadička (drén). Absces se řádně vyčistí a následně zahojí.Zánětu se můžeme zbavit, vyloučíme-li ze stravy ztužené tuky, běžné rafinované rostlinné oleje, lepek, mléčné výrobky, kofein a cukr. Změnou jídelníčku se můžeme zbavit migrén, alergií, vysokého krevního tlaku, protizánětlivá strava navíc posiluje imunitu.Při větší produkci exsudátu lze k vyčištění spodiny rány použít kalciumalginát – Sorbalgon. U infikovaných ran je vhodné též použití antiseptických krytí s jodem či aktivním uhlím nebo krytí s obsahem stříbra – Atrauman Ag, to působí i na bakterie, které jsou rezistentní vůči ATB léčbě – např. MRSA.
Měsíčková mast pomáhá při péči o pokožku (např. při spáleninách, ekzémech či jiných kožních potíží). Výborně poslouží v případě ztvrdlé pokožky – velmi účinně totiž vypíná kůži. Nebojte se použít měsíčkovou mast na jizvy a pahýly, k péči o ně je taktéž zcela vhodný.
Jak dostat hnis z těla : U těžších infekcí kůže nebo abscesů na jiných místech těla se zpravidla provádí chirurgický zákrok. Dochází při něm k naříznutí postiženého místa a následnému vypuštění hnisu. K odtékání hnisu může být použita i speciální hadička (drén). Absces se řádně vyčistí a následně zahojí.
Jak vymáčknout hnis : Nejdříve by měl z pupínku vyjít hnis, poté světle-žlutý mok a nakonec trochu krve. Vymáčknutý pupínek vždy desinfikujte například kosmetickým lihem (koupíte v lékárně) a nebo salicylovým lihem (koupíte v drogeriích). Na vatovou tyčinku dejte líh a potřete jím místo po vymáčknutí.
Co vytahuje zánět
Zánětu se můžeme zbavit, vyloučíme-li ze stravy ztužené tuky, běžné rafinované rostlinné oleje, lepek, mléčné výrobky, kofein a cukr. Změnou jídelníčku se můžeme zbavit migrén, alergií, vysokého krevního tlaku, protizánětlivá strava navíc posiluje imunitu.
u hnisajících ran je možné použít např. mast Ichtoxyl nebo Višněvského balzám, které „vytahují hnis“. Aplikujte 3 krát denně na ránu a postižené místo překryjte. Ránu je také třeba pravidelně dezinfikovat (např.Čerstvá zelenina a ovoce
Barevná zelenina a ovoce, například švestky, fazole, borůvky, kapusta, jsou bohaté na antioxidanty a vlákninu, což pomáhá snižovat zánět.
Jak odstranit zánět z těla : Zánětu se můžeme zbavit, vyloučíme-li ze stravy ztužené tuky, běžné rafinované rostlinné oleje, lepek, mléčné výrobky, kofein a cukr. Změnou jídelníčku se můžeme zbavit migrén, alergií, vysokého krevního tlaku, protizánětlivá strava navíc posiluje imunitu.