Antwort Na co se používá kustovnice? Weitere Antworten – Na co je dobrá Goja

Na co se používá kustovnice?
Kustovnice je trnitý keř ze středomoří a Asie. Její plody se nazývají goji neboli godži. Z bobulí a kůry kořenů se připravují doplňky stravy. Goji se používá při mnoha zdravotních problémech – například cukrovce, jako tonikum či při snahách o úbytek tělesné hmotnosti, zlepšení kvality života, lepší zrak nebo ledviny.Jak užívat kustovnici

Nejjednodušší je přímá konzumace sušených plodů. Pokud nás tento způsob omrzí, můžeme si plody přidávat do jogurtu, pudinku nebo Smoothie. Další možností je odvar z kustovnice. 2-3 polévkové lžíce povaříme 3 minuty a vypijeme.Doporučené denní dávkování pro dospělé osoby jsou asi dvě hrstky bobulí denně. Menší děti by rozhodně neměly konzumovat více, než poloviční dávku. Vyšší míra konzumace Goji Berry vede k problémy se zažíváním. Odborníci nedoporučují jíst větší množství kustovnice před spaním, mohou nastat problémy s nespavostí.

Jak dlouho užívat goji : Q:Jak dlouho bych měl užívat kustovnici čínskou, abych viděl účinky A:Účinky kustovnice čínské se mohou projevit velmi rychle, ale pro dosažení dlouhodobých výsledků je třeba pravidelné užívání po dobu alespoň několika týdnů. Vždy se poraďte s odborníkem na přírodní medicínu, jak a kdy máte kustovnici čínskou užívat.

Jak správně užívat goji

Goji šťáva dávkování:

Šťávu užívejte před jídlem – 30 ml jednou až dvakrát denně (na lžičku nebo ředit s vodou), pro správné účinky je doporučováno užívat po dobu až tří měsíců.

Jak se jí kustovnice čínská : Použití: Goji se dá jíst přímo v sušené podobě, ale také si ji můžete přidat do cereálií, jogurtů, koláčů nebo různých koktejlů. Lze taktéž připravit nálev: zalijte 3 čajové lžičky plodů góji 4 dcl vroucí vody, nechte cca 5 minuty odstát a přeceďte. Doporučená denní konzumace je 1 polévková lžíce plodů góji, ne více!

Nejčastěji se lze ale setkat se sušenými plody goji, které se podle chuti mohou přidávat do jogurtů, pudinků, cereálií nebo se mohou jíst také samostatně. Podle studií pouhá konzumace hrsti těchto červených plodů každý den podpoří ozdravné procesy v těle, nastartuje imunitu a dodá vitalitu.

Přesto, že nejlepší jsou čerstvé plody kustovnice, v Česku narazíte spíše na sušené (prodejny zdravé výživy). Po utržení vydrží totiž čerstvé jen pár dní. I sušené plody jsou však lahodné a zachovávají si červenou barvu. Chutí připomínají sušené rozinky, brusinky či třešně.

Která kustovnice je jedlá

Godži jsou plody dvou blízce příbuzných druhů kustovnice, a sice kustovnice cizí (Lycium barbarum) a kustovnice čínské (L. chinense). Oba druhy jsou opadavé keře s jednoduchými listy, dorůstající obvykle výšky 0,5 až 2 metry. Mají pravidelné, purpurově zbarvené květy nálevkovitého tvaru.Konzumace goji pomáhá se začleněním ovoce bohatého na vlákninu do vaší stravy, ať ji použijete v pečených dobrotách, sníte hrst sušených bobulí v domácí studentské směsi nebo se rozhodnete vypít šťávu z goji ve vašem ranním smoothie.Skladovat při teplotě 4-25 °C. Chránit před mrazem.

Skladovat při teplotě 4-25 °C. Chránit před mrazem.

Co obsahuje Goji : Výjimečnost GOJI spočívá zejména v široké škále vitaminů a zdraví prospěšných látek, které jsou v jejích plodech hojně zastoupeny. Obsahuje například vitaminy B (B1, B2, B3 a B6), C, E, A, aminokyseliny, karotenoidy, bílkoviny a minerály – vápník, hořčík, draslík a železo.

Jak stříhat Kustovnici : V únoru či v březnu odstraňujeme všechny výhony z vrchní i spodní části kmene a zároveň provzdušníme střed keře. odstraněním veškerých starých, překřížených, či zbytečně zahušťujících větví. V průběhu léta odstraníme silné výhony z hlavního kmene a větví tak, aby měly volný přístup světla a vzduchu.

Kdy se stříhá kustovnice

V únoru či v březnu odstraňujeme všechny výhony z vrchní i spodní části kmene a zároveň provzdušníme střed keře. odstraněním veškerých starých, překřížených, či zbytečně zahušťujících větví. V průběhu léta odstraníme silné výhony z hlavního kmene a větví tak, aby měly volný přístup světla a vzduchu.

V únoru či v březnu odstraňujeme všechny výhony z vrchní i spodní části kmene a zároveň provzdušníme střed keře. odstraněním veškerých starých, překřížených, či zbytečně zahušťujících větví. V průběhu léta odstraníme silné výhony z hlavního kmene a větví tak, aby měly volný přístup světla a vzduchu.V únoru či v březnu odstraňujeme všechny výhony z vrchní i spodní části kmene a zároveň provzdušníme střed keře. odstraněním veškerých starých, překřížených, či zbytečně zahušťujících větví. V průběhu léta odstraníme silné výhony z hlavního kmene a větví tak, aby měly volný přístup světla a vzduchu.

Jak se starat o Kustovnici : Kustovnici vysazujeme do lehčích, spíše písčito-jílovitých půd, Nejvhodnějším období je měsíc březen nebo duben. Rozestupy mezi keři by měli být 2-2,5m. Na dno předpřipravené jámy nezapomeňte přidat dobře uzrálý kompost, či hnůj a důkladně jej zapracujte. Okolí keře by mělo zůstat prokypřené.