Antwort Na čem roste skořice? Weitere Antworten – Kde roste skořicovník

Na čem roste skořice?
Rozšíření Rod skořicovník zahrnuje (v současném taxonomickém pojetí) asi 250 až 350 druhů. Je rozšířen v tropické a subtropické Asii, v Austrálii, na tichomořských ostrovech a ve Střední a Jižní Americe.Skořice je totiž spodní kůra stromů, které rostou v tropech. Velmi kvalitní kůra je ze skořicového ceylonského stromu. Kolem cest na Srí Lance roste v lesích připomínajících náletové houštiny.Jak se sklízí skořice Cejlonská skořice se sklízí z 5–10 letých stromků. Celá větev se nejprve velmi opatrně zbaví tmavé svrchní kůry (která neobsahuje skoro žádné aromatické látky a používá se jako hnojivo). Následně se větev „pomačká“, aby se kůra dobře oddělila od dřeva, a poté nožem opatrně odřízne a sloupne.

Kde se pěstuje skořice : V současnosti se skořice pěstuje v tropech a subtropech Afriky, Asie i Ameriky. K nejvýznamnějším producentům patří Indonésie, Madagaskar, Seychely nebo Brazílie.

Odkud se bere skořice

Skořicovník ceylonský – Cinnamomum zeylanicum pochází ze Srí Lanky (ostrov Ceylon), pěstuje se však i v jiných tropických oblastech. První úroda se sklízí dva až tři roky po vysazení. Cejlonská skořice je považována za tu nejkvalitnější (z toho nejlepší je z kůry osmiletých keřů).

Která skořice je nejlepší : Skořice cejlonská (pravá) pochází ze skořicovníku cejlonského. Jedná se o kvalitní a mnohem zdravější druh skořice, která obsahuje méně nebezpečného toxinu kumarinu než skořice Cassia (cejlonská skořice má cca 0,004 a méně % kumarinu, naopak Cassia až 5 %). Chuťově je sladší, méně hořká a jemnější.

Je vhodný pro své účinky na kardiovaskulární systém – pravidelné užívání může zpružnit cévy a žíly. Kromě toho účinně snižuje hladinu cholesterolu, příznivě působí na svaly a reguluje krevní tlak. Stejně jako jiné koření, například zázvor nebo máta, je skořice známým antioxidantem – mezi nimi obsahuje polyfenoly.

Účinek skořice je silnější společně s medem – navzájem se podporují. Hlavně je důležité si uvědomit, že neplatí čím více skořice, tím lépe. Optimální denní dávka je kolem 3 gramů – tedy méně než čajová lžička. A teď už si připravíme nápoj, který pomůže proti infekcím, třeba i močového měchýře.

Na co působí skořice

Je antioxidační a mírně snižuje srážlivost krve. Pomáhá odstranit zápach z úst a v zimních měsících zahřeje celé tělo. Příznivě působí u žen, kterým zmírňuje menstruaci a přechodové problémy. Skořice je také účinné afrodiziakum a spolu s medem a zázvorem léčí nachlazení, chřipku, různé infekce a kožní onemocnění.Je vhodný pro své účinky na kardiovaskulární systém – pravidelné užívání může zpružnit cévy a žíly. Kromě toho účinně snižuje hladinu cholesterolu, příznivě působí na svaly a reguluje krevní tlak. Stejně jako jiné koření, například zázvor nebo máta, je skořice známým antioxidantem – mezi nimi obsahuje polyfenoly.Skořice cejlonská obsahuje především méně kumarinu – vonné látky, která je zároveň toxická pro játra. Jeho množství v cejlonské a čínské skořici se liší zhruba desetinásobně. Před kumarinem bychom se měli mít na pozoru a zejména malým dětem nepodávat skořicí ochucená jídla každý den.

Primární kůru ceylonské skořice můžete dobře rozpoznat podle zlatavé až okrové barvy. Dalším důležitým parametrem skořicového vřetene je jeho průměr. Čím menší, tím lepší; obvykle platí, že čím širší vřeteno, tím je vyplněno tlustšími, méně kvalitními plátky kůry.

Jaká skořice je nejkvalitnější : Skořice je klasifikována podle velikosti a kvality kůry, která se používá k její výrobě. ALBA je nejvyšší kvalita cejlonské skořice a má nejjemnější kůru.