Antwort Na čem se smaží lívance? Weitere Antworten – Jak usmažit lívance

Na čem se smaží lívance?
Na pánvi rozpustíme trochu másla nebo margarínu, vložíme po čtvrtce těsta a necháme při nízké teplotě opatrně péct (rychle ztmavnou). Otočíme, jakmile není vrchní strana už tekutá, a druhou stranu pečeme také dozlatova. K lívancům chutná obzvlášť dobře malinový džem.Co k lívancům V Česku se lívance tradičně podávají obalené v moučkovém a skořicovém cukru s přepuštěným máslem, či pomazané marmeládou nebo džemem s vydatnou šlehačkovou čepicí. Stále oblíbenější jsou také varianty s čerstvým i kompotovaným ovocem. Božskou kombinaci představuje horké ovoce doplněné o zmrzlinu.Lívance jsou nedílnou součástí pravé americké snídaně. Nadýchané placky se podávají s kouskem másla a zalité javorovým sirupem. K nim pak na talíři najdete sázené vejce a křupavou slaninu. Pokud je na vás tahle kombinace moc divoká, klidně je podávejte nasladko s čerstvým ovocem nebo našlehaným tvarohem.

Jak obracet lívance : Aby se lívance nepřipalovaly

Stačí 2 lžičky. Pánev by měla být rozpálená na střední teplotu. Nejdříve ji potřete tukem, poté nalijte těsto a přiklopte pokličkou. Lívance obracejte až se těsto zpevní a horní strana zmatní.

Jak ohřát lívance

Lívance můžete připravit předem a druhý den ráno. jenom ohřát v troubě či mikrovlnce = dokonalý start.

Z jaké mouky se dělají lívance : Na lívance se hodí i mouka ječná. Tip: Z mouky hladké a ječné se těsto lépe rozlévá, polohrubá se zase snadněji rozmíchá a netvoří žmolky. Mléko: Lze použít sladké, ale i kysané nebo podmáslí. Tip: Mléko můžeme nahradit stolní perlivou vodou (sodovkou).

Množství těsta na jeden lívanec

Do malého talířku si nalijeme 2 polévkové lžíce řepkového nebo slunečnicového oleje. Štětečkem nebo mašlovačkou celou plochu pánve lehce potřeme.

Na lívance se hodí i mouka ječná. Tip: Z mouky hladké a ječné se těsto lépe rozlévá, polohrubá se zase snadněji rozmíchá a netvoří žmolky. Mléko: Lze použít sladké, ale i kysané nebo podmáslí. Tip: Mléko můžeme nahradit stolní perlivou vodou (sodovkou).

V čem obalit lívance

Postup přípravy

Lívance můžeme potřít džemem nebo povidly, přidat malý kopeček zakysané smetany nebo šlehačky, či posypat strouhaným tvarohem. Můžeme je ale jen lehce obalit v moučkovém cukru smíchaném se skořicí.Kromě klasických indikátorů toho, že je palačinka z první strany hotová, musíme zkontrolovat i to, zda není k pánvi přichycena. Zjistíme to velmi jednoduše. Stačí s pánví lehce zakvedlat dopředu a dozadu, a pokud se po ní palačinka volně pohybuje, je připravena na otočení.Ohřev jídel na sporáku je vhodný pro ohřívání více jídel jednoho druhu. Omáčku přemístíte z misky do hrnku, přidejte trochu vody a ohřívejte za občasného míchání. Probublání omáčky znamená, že má správnou teplotu. Přílohu ohřívejte samostatně ve vodní páře.

Těstoviny velmi snadno ohřejeme, když je na okamžik vložíme do horké vody a hned scedíme. Další možností je dát těstoviny na cedník a propláchnout je horkou vodou z rychlovarné konvice.

Jak se dělá těsto na lívance : Těsto na lívance: droždí rozetřeme s cukrem, přidáme lžíci mouky, lžíci mléka a těsto na lívance necháme kynout. Pak přidáme vejce, sůl, rozmícháme a přidáme střídavě mouku, mléko, aby se neutvořily žmolky. Těsto necháme vykynout, až nabude dvojnásobný objem.

Jak dlouho kyne těsto na lívance : Vzniklé těsto nechte na teplém místě kynout asi 30 minut, mělo by zdvojnásobit objem. Rozpalte lívanečník nebo pánev a jen zlehka potřete olejem. Naběračkou na něj nalévejte vykynuté těsto a lívance pečte po obou stranách dorůžova.

Na kterém oleji smažit

Do teplé kuchyně, tedy na smažení a tepelnou úpravu, je vhodný rýžový, řepkový a avokádový olej. Na rozdíl od výše zmíněných olejů mají totiž vysoký bod zakouření. Při tepelné úpravě v nich nevznikají zdraví škodlivé látky a zachovávají si látky prospěšné pro naše zdraví.

Záleží na tom, jaký má konkrétní olej kouřový bod. Na tepelnou úpravu je vhodný např. řepkový nebo olivový olej (na rychlé smažení i ve své panenské podobě), ale i živočišné tuky jako jsou přepuštěné máslo nebo vepřové sádlo. Smažení jako tepelnou úpravu obecně nedoporučujeme, určitě ne často.Mouky se tam označují tzv. typem například T 450 a číslo zde vyjadřuje tisíckrát vynásobený obsah minerálních látek v sušině. Typ T 400 odpovídá pšeničné polohrubé mouce, T 450 hrubé, T 650 hladké polosvětlé a T 1150 označuje hladkou chlebovou mouku. Občas se s tímto označením se můžete setkat i na českém trhu.

Jaká mouka je nejlepší na pečení : Pečicí test jasně ukázal, že nejsnáze se peče z klasické světlé mouky. Je lehčí a nadýchanější než třeba mouka celozrnná. Těsto z ní je vláčnější a samotné pečivo kypřejší a hlavně většinou chutnější. V našem testu tak zvítězila hladká pšeničná mouka Babiččina volba na kynuté těsto.