Antwort Na jakém zámku se natáčela Nesmrtelná teta? Weitere Antworten – Na jakém hradě se natáčela Nesmrtelná teta
Zámek Sychrov s přilehlým anglickým parkem také láká filmaře. Natáčela se tu mimo jiné oblíbená pohádka Zlatovláska (1973), Kočičí princ (1978), Nesmrtelná teta (1993), Zlatá nitka (2006) či Nejkrásnější hádanka (2008).Hrad Křivoklát je mezi filmaři velmi oblíbený. Pohádek se zde natočilo opravdu hodně: Honza málem králem, Jak se budí princezny, Jak si zasloužit princeznu, Sůl nad zlato, Třetí princ, Tři veteráni, Anděl Páně, Dívka na koštěti.Romantická pohádka o lásce dvou mladých lidí byla natáčena především na zámku Frýdlant. Část scén však vznikla i v Českém ráji na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova (záběry před statkem, uvnitř ve stáji, před horní bránou – vjezd kočáru) a u zříceniny hradu Valečov.
Na jakém hradě se natáčela pohádka Anděl Páně : Oblíbená televizní pohádka se vrací! Na hrad Kašperk se vrací Anděl Páně a to 28. prosince ve 12 a 14 hod.
Na kterém hradě se natáčela pohádka
V pohádkovém příběhu se objeví zámek Sychrov, ale i další různá místa po celém Česku. Kde všude se nová vánoční pohádka roku 2023 natáčela, vám prozradí Kudy z nudy.
Na kterém hradě se natáčela pohádka Princezna a písař : Film byl natáčen na začátku roku 2014 na hradech Marksburg a Velhartice, v Martinickém paláci na Hradčanech v Praze, v Průrvě Ploučnice, na řekách Litavce a Svitávce.
Zámek Blatná patří k vyhledávaným filmovým lokalitám. V 60. letech minulého století tu natočil režisér Zdeněk Podskalský duchařskou komedii Bílá paní a točily se tu i mnohé scény legendární hudební pohádky Bořivoje Zemana Šíleně smutná princezna.
Hrady a zámky, kde se natáčely slavné pohádky
- Zámek Lemberk, zdroj: www.zamek-lemberk.cz.
- Hrádek u Nechanic, zdroj: www.zamek-hradekunechanic.cz.
- Hrad Bouzov.
- Zámek Červená lhota, zdroj: www.zamek-cervenalhota.cz.
- Hrad Švihov, zdroj: www.hradsvihov.cz.
- Zámek Blatná
- Hrad Křivoklát, zdroj: www.hrad-krivoklat.cz.
Na kterém hradě se točila pohádka
Pohádkový Bouzov
Nádherná stavba hradu obklopená lesy přímo vyzývá filmové štáby, aby se zde usadily a vymýšlely natáčení historických příběhů a pohádek. První pohádka, která se na hradě Bouzov točila se jmenovala O medvědu Ondřejovi.Filmové lokace. Film se mimo jiné natáčel na hradech Kašperk, Křivoklát, Český Šternberk, u Černého jezera a v kostele svatého Mořice v Anníně.Dnes režisér Jiří Strach natáčel na Šumavě pohádku Anděl Páně 2.
Zámek ve filmu
Věk (1971, režie: František Filip) Babička (1971, režie: Antonín Moskalyk) Smrt talentovaného ševce (1982, režie: Jan Schmidt) O podezíravém králi (1989, režie: Vlasta Janečková)
Jaké pohádky se natáčely na zámku Hluboká : Hluboká nad Vltavou
Výběrem uvádíme např. opět Pan Tau, Tři bratři, Pyšná princezna, Underworld, Jezerní královna, Au Pair II aneb Pohádka pokračuje, Šípková Růženka, Dýmky nebo Nejlepší přítel.
Na kterém hradě se natáčel Třetí princ : Pohádka se natáčela na těchto místech: Adršpašsko-teplické skály. hrad Křivoklát. zámek Průhonice.
Na kterém hradě se točila Pyšná princezna
Slavné filmové pohádce Pyšná princezna (1952) bude letos neuvěřitelných 69 let. Populární je i díky místům, kde se natáčela. Pyšná a půvabná Krasomila žila na zámku v Hluboké nad Vltavou, zatímco sídlo krále Miroslava se nacházelo v Telči.
Bojnický zámek je známý z pohádky Šíleně smutná princezna a se svou historií sahající až do 11. století patří k nejstarším a nejvýznamnějším památkám na Slovensku.Zámek Blatná patří k vyhledávaným filmovým lokalitám. V 60. letech minulého století tu natočil režisér Zdeněk Podskalský duchařskou komedii Bílá paní a točily se tu i mnohé scény legendární hudební pohádky Bořivoje Zemana Šíleně smutná princezna.
Co se točilo na zámku Lednice : Filmaři využili Lednici v pohádkách Království potoků, Dračí prsten, Princezna Fantaghiro i v Moskalykově seriálu Dobrodružství kriminalistiky.