Antwort Na jakou teplotu zavařovat švestky? Weitere Antworten – Jak dlouho zavařovat švestky v troubě

Na jakou teplotu zavařovat švestky?
Povidla je možné připravit i v troubě. Švestky se dají do pekáčku, který přiklopíte a necháte je v teplotě 155 až 175° Celsia péct 3 až 4 hodiny. Vzhledem k octu a mírné teplotě je není nutné míchat.Voda v hrnci by měla dosahovat do poloviny zavařovací sklenice. Vodu pomalu zahřejte na teplotu 80-90 °C a na této teplotě ji udržujte. K tomuto způsobu zavařování tedy budete potřebovat teploměr a čas na jeho sledování, aby teplota neklesla nebo naopak moc nestoupla.Omyté, vypeckované švestky smícháme s cukrem a octem a necháme do druhého dne odležet. Druhého dne dáme švestky vařit asi na 2,5-3 hodiny. Záleží na tom, jak hustá povidla chceme. Nejdříve uvedeme do varu a potom vaříme při mírném ohni.

Jak dlouho se Zavaruje : Obecně platí, že ovoce a zelenina se zavařují asi 10-20 minut v zavařovacím hrnci s teplotou vody kolem 85-100 °C. Maso a jiné potraviny s vysokým obsahem bílkovin obvykle vyžadují delší zavařování, a to 60-100 minut při teplotě 100-120 °C. Vždy je dobré se řídit receptem a pokyny výrobce.

Jak zavařit švestky v troubě

Celé ovoce (blumy, třešně) či vypeckované ovoce (broskve, meruňky, švestky) poskládáme do sklenic, zalijeme teplým nálevem a zavíčkujeme. Na pečicí plech dáme sklenice (mně se vešlo 12 sklenic), podlijeme trochu vodou, stačí cca 1,5-2 cm a dáme do předehřáté trouby na 160 °C péct 20 minut.

Jak dlouho zavařit švestky : Švestky narovnáme do sklenic těsně vedle sebe. Do hrnce nalijeme vodu, přidáme cukr a necháme provařit. Naplněné sklenice zalijeme mírně zchladlým nálevem. Uzavřeme víčkem a ihned sterilujeme 20 minut při 80 °C.

Švestky narovnáme do sklenic těsně vedle sebe. Do hrnce nalijeme vodu, přidáme cukr a necháme provařit. Naplněné sklenice zalijeme mírně zchladlým nálevem. Uzavřeme víčkem a ihned sterilujeme 20 minut při 80 °C.

Postup přípravy

Zralé švestky opláchneme, rozpůlíme a vyjmeme z nich pecky. Naskládáme do sklenic, uzavřeme víčky a sterilujeme 25 minut při 85°C. Poznámka: Takto zavařené švestky jsou vhodné na plnění knedlíků, na koláče, buchty i jako kompot pro diabetiky.

Jak poznat špatné Zavařenou sklenici

Při zavařování je potřeba udělat test, abyste si mohli být jistí, že je správně zavařená. Hotovou zavařeninu vytáhněte ze zavařovacího hrnce, otočte ji dnem vzhůru a na 5 minut postavte na víčko. Pokud tekutina neuniká, zavařenina je správně zavařená a můžete ji uložit.Zavařování v troubě

Sklenice položte na plech do spodní části trouby a zapněte horní i dolní ohřev. Na plech nalijte vodu přibližně do výšky 2 cm, a v průběhu zavařování ji můžete doplňovat. Teplota v troubě by měla být udržována na 200 až 220 °C.V průběhu zavařování nezapomeňte párkrát plech zkontrolovat, v případě potřeby dolijte horkou vodu. Jak dlouho trvá zavařování v horkovzdušné troubě Obecně platí, že menší sklenice potřebují zhruba 5 až 8 minut, větší sklenice klidně až 13 minut. Měkké ovoce a zelenina bude rychleji než tvrdší ovoce.

K zavařování nastavte program s teplotou mezi 70–80 °C, který trvá 1,5–2 hodiny. Tato teplota pro zavařování úplně stačí. Pokud vyberete program s nižší teplotou, může dojít ke zkažení zavařenin. Po skončení programu zavařeniny jednoduše naskládejte na suchou utěrku víčkem dolů a počkejte, až vychladnou.

Jak se Zavařují švestky : V hrnci smícháte víno, cukr, ocet a skořici a víno přivedete do varu. Pak přidáte švestky a krátce je necháte provařit. Hrnec sundáte ze sporáku, přidáte rum a vše promícháte. Švestky i s nálevem přendáte do sklenic, ty zavíčkujete a necháte sterilizovat v teplotě 80 °C maximálně 10 minut.

Jak plnit sklenice při zavařování : Sklenice plňte cca 1 cm pod okraj. Šroubovací víčka nedotahujte! Během sterilizace musí unikat vzduch, aby sklenice nepopraskaly. Víčka utáhněte až po zavaření.

Jak poznam Zkazenou zavařeninu

Jak poznám, že je zavařenina zkažená To poznáte, nebojte se. Zkažená zavařenina po otevření šumí, perlí, je kalná nebo zapáchá. Často je varovným signálem nafouklé víčko.

Vodu na nálev zahřejte asi na 75-85 stupňů, přidejte sůl, cukr sacharin, po rozpuštění přidejte jako poslední ocet. Dál již nevařte. Po promíchání zaléváme okurky ještě teplým nálevem. Sterilujeme při teplotě 82-85 stupňů po dobu 20 min – u 1l sklenice, 25 min u 2l sklenice a 30 min u 5l sklenice.Uskladnění zavařenin je nejlepší v chladných a temných místnostech, ve sklepě, spíži nebo v komoře. Zavařeniny by měly být přehledně rozloženy na policích, a uspořádány podle data zavařování a obsahu, aby se daly snadno kontrolovat.

Proč se otáčí zavařovací sklenice : S víčky souvisí i otáčení sklenic po zavařování dnem vzhůru, aby se v nádobách vytvořil správný podtlak a byly tak skutečně dobře utěsněny. U marmelád a povidel je vhodné sklenice otáčet dnem vzhůru hned po zavaření. Například u okurek se však tento postup doporučuje až po jejich vychladnutí.