Antwort Odkud byli Avaři? Weitere Antworten – Odkud pocházejí Avaři
Avaři přišli ze střední Asie do Černomoří v roce 558 a spolu s tamními nomády tam vytvořili silný kmenový svaz. V té době zpustošili území slovanských Antů a byli jednou z příčin, která vedla tyto kmeny k dalšímu osídlování Balkánského poloostrova.Avaři, kteří přišli do Evropy, se během svého pobytu mísili také se Slovany a Germány. Jsou nazýváni Evropskými nebo Panonskými Avary, dobové byzantské prameny je označovaly za Varchonity (řecky Βαρχονίτες, Varchonítes) a pseudo-Avary.Počátek příchodu Slovanů na území Čech se podle výzkumů datuje kolem roku 550. Na počátku 7. století byli Slované v dnešním Slovensku a Maďarsku podrobeni Avary, avšak brzy na to byla jejich moc zlomena franským kupcem Sámem a došlo ke vzniku Sámovy říše s centrem v českých zemích.
Kdo porazil Avary : Podrobnější zprávy o Sámově boji s Avary nemáme, ale víme, že byl rychle úspěšný. Snad to souvisí i s náhlým vzestupem Byzance, jejíž vojsko drtivě porazilo spojené Avary a Slovany roku 626 při obléhání Konstantinopole.
Odkud přišli Slované na naše území
století přišli Slované do jižní a střední Evropy. Tento přesun byl součástí procesu stěhování národů. Pravlastí Slovanů byla oblast mezi Vislou a Dněprem. Slované se živili hlavně zemědělstvím, chovali dobytek, jejich způsobem obživy byl i lov a rybolov.
Kdo byl kupec Sámo : Sámo byl francký kupec, snad původem Kelt, Galoříman z města Sens (kraj Senonago). Za vlády Chlotara shromáždil větší počet kupců a vypravil se obchodovat ke Slovanům (kmeny Vinidů). Ti se již počali bouřit proti Avarům, zvaným Hunové, a jejich králi – Kaganovi.
Pravlast Slovanů se tak hledá v prostoru mezi Vislou, Bugem a horním Dněprem, tj. zhruba na území dnešní Ukrajiny. Expanze Slovanů představovala vyústění neklidného období stěhování národů na našem území. Slované byli zemědělský lid, který měl na naše území přicházet v několika vlnách a v různých proudech.
Slované žili v rodech, v jejichž čele stál staře- šina. Později se rody spojovaly v kmeny v čele s náčelníkem. Žili ve vesnicích čítajících kolem 50 obyvatel. Mrtvé spalovali a popel sypali do jam nebo do nádob (popelnic).
Kolik měl Sámo žen
Samo měl dvanáct manželek z rodu Vinidů a měl od nich dvaadvacet synů a patnáct dcer.Když Slované s vojskem zaútočili proti Hunům, obchodoval zde právě Sámo. A tak s nimi vytáhl ve vojsku a prokázal proti Hunům velkou statečnost a užitečnost. Když Slované viděli Sámovu chrabrost, zvolili ho svým králem a nakonec u nich vládl celých třicet pět let.Česko je geneticky mimořádně pestré, slovanské kořeny má jen 35 procent populace. U třetiny lidí lze vystopovat jejich germánsko-keltský původ a deset procent má prapředky z řad Vikingů. Zbytek má například židovský původ, někteří lidé mohou hledat své kořeny v jižní Evropě nebo na Sibiři.
Sámo ( – 658/659) byl pravděpodobně franský kupec, který vytvořil v dnešní střední Evropě slovanský kmenový svaz. Po jeho smrti se tento předstátní útvar rozpadl.
Kdo stál v čele Slovanů :
Sámo | |
---|---|
vládce „Sámovy říše“ „Rex Sclavorum“ („král Slovanů“) | |
Domnělé vyobrazení Sáma v rotundě svaté Kateřiny | |
Doba vlády | 623–658/661 |
Náboženství | pohan |
Co staveli Slované : Na základ bočních stěn postačily kmeny z méně pevných listnatých stromů, možná z jilmů, habrů či jasanů, které byly vyplétány vrbovým či ja- sanovým proutím a omazány hlínou. Teprve později se stavěly stěny obydlí zcela z kmenů nebo desek. Střechu tvořily došky z rákosu nebo žitné slámy.
Co udělal kupec Sámo
Sjednotil slovanské kmeny k obraně proti Avarům a Frankům. Svými válečnými a vůdcovskými dovednostmi si získal mezi Slovany vysoké postavení a nakonec pod jeho vedením vznikla jakási „říše“ – tedy Sámova říše, popřípadě Sámův kmenový svaz.
Geneticky je obyvatelstvo Česka v porovnání s některými jinými zeměmi velmi pestré a zahrnuje kromě 35 procent slovanské populace také třetinu populace s germánsko-keltským původem, 10 procent populace s nordickým (skandinávským) původem a další mají původ například židovský, jihoevropský nebo i sibiřský.Česko je geneticky mimořádně pestré, slovanské kořeny má jen 35 procent populace. U třetiny lidí lze vystopovat jejich germánsko-keltský původ a deset procent má prapředky z řad Vikingů. Zbytek má například židovský původ, někteří lidé mohou hledat své kořeny v jižní Evropě nebo na Sibiři.
Kde bylo původní sídlo Slovanů : Pravlastí Slovanů byla oblast mezi Vislou a Dněprem. Slované se živili hlavně zemědělstvím, chovali dobytek, jejich způsobem obživy byl i lov a rybolov.