Antwort Odkud je nejlepší jít na Sněžku? Weitere Antworten – Odkud se chodi na Sněžku

Odkud je nejlepší jít na Sněžku?
Nejčastějším výchozím místem výletu na Sněžku je malebné horské městečko Pec pod Sněžkou (750 m n.m.). Vyjít můžete pěšky buď Obřím dolem kolem Slezské boudy a nebo přes Růžohorky a Růžovou horu. Nejsnadněji se na nejvyšší vrchol České republiky dostanete lanovou dráhou Pec pod Sněžkou – Sněžka.Sněžka je významná dominanta východní části Krkonoš. Poblíž jejího vrcholu prochází česko-polská hranice, nejvyšší bod hory se nachází na polské straně hranice, několik metrů západně od kaple sv. Vavřince. Na vrchol vede ze 4,5 km vzdálené Pece pod Sněžkou kabinková lanovka.Aby se vám však výlet opravdu vydařil, doporučujeme vyrazit mimo hlavní sezonu. Během letních měsíců, prázdnin a víkendů byste na vrcholu královny českých hor mohli potkat více turistů, než by vám bylo milé. Chcete-li se vyhnout nepříjemné frontě na lanovku a davům nahoře, zvolte pro svůj výlet jarní a podzimní období.

Jak dlouho se jde na Sněžku z Pece pod Sněžkou : Doba výstupu odpovídá pozvolnému výletnímu tempu.

Nejkratší cestu z Pece pod Sněžkou je možné zvládnout i lehce pod dvě hodiny.

Jak se obléct na výstup na Sněžku

Na Sněžce bývá zima a fouká. Počítejte s tím, že při výstupu se zapotíte, takže je lepší mít funkční oblečení v několika vrstvách. I v létě budete rádi za termoprádlo, teplé ponožky, čepici, rukavice, něco kolem krku a větruvzdornou bundu.

Kolik hodin se jde na Sněžku : Cesta na Sněžku z Horní Malé Úpy vás přijde na přibližně 2 až 3 hodiny stoupání. Nejdelší trasou je pak stezka ze Špindlerova Mlýna. Pro tuto trasu je třeba vyčlenit si kolem 4–5 hodin. To jsou však časové náročnosti samotného a nepřetržitého stoupání.

Kromě neživé přírody je Sněžka domovem řady druhů charakteristických pro severskou tundru a alpínské trávníky. Některé z nich nenajdete nikde jinde na světě. Roste zde rozrazil chudobkovitý, pampeliška krkonošská, jestřábník severský nebo bika klasnatá, lipnice plihá a sítina trojklanná.

Na Sněžce bývá zima a fouká. Počítejte s tím, že při výstupu se zapotíte, takže je lepší mít funkční oblečení v několika vrstvách. I v létě budete rádi za termoprádlo, teplé ponožky, čepici, rukavice, něco kolem krku a větruvzdornou bundu.

Kolik je to km na Sněžku

Celková délka trasy: cca 6,5 km.Sbalte do batohu vše potřebné

Určitě náhradní oblečení (funkční triko, čelenka, čepice, ponožky), nepromokavá vrchní vrstva nebo pláštěnka, svetr či mikina navíc, lékárnička, opalovací krém a sluneční brýle. Jídlo a dostatek pití. Zvolte vhodnou obuv s pevnou podrážkou a dobrým vzorem. Bundu si sbalte do batohu vždy.Nejjednodušším způsobem, jak se dostat na Sněžku, je vyjet nahoru kabinovou lanovkou. Ta začíná v Peci pod Sněžkou, má mezistanici na Růžové hoře a končí pár desítek metrů pod samotným vrcholem. Lanovka je moderní, rychlá a vy s ní jednoduše překonáte výškový rozdíl téměř 800 metrů.

Na vrchol Sněžky vede několik hezkých cest a je dosažitelný pěšky, na běžkách, ale také novou lanovkou z Pece pod Sněžkou, která vás vyveze na vrchol přes mezistanici na Růžové hoře. Během necelé půlhodiny překonáte převýšení přes 680 m a celou cestu budou provázet nádherné výhledy do zdejšího kraje.

Z jaké horniny je Sněžka : Masiv Sněžky je ze žuly, její vrchol pak tvoří tvrdé horniny, které se jmenují kontaktní rohovce. Svahy hory pokrývají suťoviska a tzv. kamenná moře.

Co je na Sněžce : Na Sněžce se nachází i několik staveb – konečná stanice lanovky z Pece pod Sněžkou, rotundová kaple sv. Vavřince o výšce čtrnáct metrů, kamenný trigonometrický obelisk a Polská bouda s meteorologickou stanicí.

Jak se obléct na Vyslap

Proto by oblečení na podzimní turistiku mělo být na bázi termoprádla z merino vlny nebo syntetických tkanin. Druhou vrstvu by měla tvořit fleecová mikina nebo softshellová bunda, která výborně ochrání před větrem. Pro větší pohodlí je také vhodné si vzít na sebe vestu nebo lehkou prošívanou trekovou bundu.

Ceník pro sezónu 2023

01.09.-30.06.
Dospělí Děti
Nahoru (Pec p.Sn. – Sněžka) 280,- 130,-
Dolů ( Sněžka – Pec p.Sn.) 240,- 120,-
Zpáteční (Pec p.Sn. – Růžová hora) 370,- 190,-

Víkendový přechod hor – velikost batohu 35-55 l

  1. Ručník.
  2. Kartáček na zuby.
  3. Zubní pasta.
  4. Hřeben.
  5. Balzám na rty.
  6. Toaletní papír.
  7. Univerzální prostředek na mytí těla, vlasů i nádobí
  8. Repelent – vybírejte z náramků, gelů nebo sprejů

Kam na české hory : Jaké hory a kdy v článku navštívíte

  • Krkonoše (v létě, v zimě)
  • Šumava (v létě, v zimě)
  • Krušné hory (v létě, v zimě)
  • Jizerské hory (v létě, v zimě)
  • Jeseníky (v létě, v zimě)
  • Králický Sněžník.
  • Beskydy (v létě, v zimě)
  • Vlašimská pahorkatina (v létě, v zimě)