Antwort Po kolika metrech sloupky na pletivo? Weitere Antworten – Jak daleko sloupky na pletivo
V uzavřené vytyčené budoucí trase oplocení se připravují díry o průměru od 15 do 23 cm pro sloupky a vzpěry ve vzdálenosti 2,5 až 3m od sebe. Díry musí sahat do nezamrzlé hloubky, a to nejméně 80 cm. Správné ukotvení sloupku v díře zajistí nepříliš řídkým betonem.Sloupky plotu by od sebe měly být vzdáleny zhruba 2,5 m. Vykopejte první základovou díru (cca 30 x 30 cm, hloubka se odvíjí podle délky plotového kůlu, mrazuvzdornost při cca 800 mm) a dbejte, aby spodní držák pro napnutí drátu na sloupku plotu byl v namontovaném stavu těsně nad zemí.Výšku plotového sloupku spočítáte jednoduše pomocí výšky pletiva, ke které připočítáte 50 až 70 cm (délka sloupku pro zabetonování). V případě členitého terénu nebo vyšších nároků na pevnost oplocení, betonujte sloupky až 80 cm do země.
Jak hluboko sloupky na plot : Jak hluboko do země je potřeba zabetonovat sloupek Doporučujeme zabetonovat sloupek více jak 50 cm do země (minimálně 40 cm). Ideálně však 60-80 cm, pokud to terén umožní. Betonový kužel by měl mít průměr alespoň 15 cm a hloubku 70 cm.
Jak daleko od sebe plotovky
Sloupky od sebe rozmístěte cca 2,5 m. Vzdálenost můžete upravit dle délky jednotlivých stran. Maximální přípustná délka je však 3 m. Při stavbě plotu ve svahu je potřeba sloupky instalovat v kratších rozestupech.
Kolik pytlu betonu na jeden sloupek : Spotřeba pytlovaného betonu je cca 25 kg na jeden sloupek. Od zákazníka potřebujeme pouze elektřinu a vodu. Na 100 metrů plotu potřebujeme asi 40 pytlů suchého betonu = 1000kg. pytlovaný rychlobeton používáme u zakázek, které musí být hotové ještě ten den.
Roli pletiva si umístěte vedle prvního sloupku a rozviňte jej po celé délce. Přichyťte k prvnímu sloupku a následně jej fixujte pomocí vázacího drátu a příchytek (u klasických sloupků), nebo pomocí kleští a spon (u sloupků s prolisem). Pak už jen stačí pletivo vypnout pomocí krepovacích kleští.
Vzpěry musí být umístěny vždy tak, aby působily proti tahu pletiva. Vzpěry by ke sloupku měly být přichyceny vždy v horní třetině nadzemní výšky sloupku a se sloupkem by v ideálním případě měly svírat úhel 45°. Délka vzpěr je vždy přibližně stejná jako délka sloupku, ke kterému vzpěru dáváme.
Jaký průměr díry na plotový sloupek
Průměr díry pro sloupek by měl být v rozmezí od 20 do 30 cm, přičemž díru se snažíme udělat tak, aby měla kuželovitý tvar (tedy aby měla větší průměr v dolní části). Docílíme tak větší stability zabetonovaného sloupku.Plotové sloupky můžete ukotvit k podkladu dvěma způsoby. Klasikou je vyhloubení děr a následné zabetonování stojných nosnic. Ne na každém povrchu je ale tento způsob možný. Proto existují plotové patky, díky kterým můžete sloupek připevnit i na beton či jiný pevný základ.Nejprve jej rozviňte na rovném povrchu (postupujte opatrně, nepoužívejte hrubou sílu) a naměřte si potřebnou délku. Pletivo poté nahrubo navěste na napínací drát ob několik háčků. Na prvním sloupku přichyťte pletivo pomocí vázacího drátu, přičemž drát provlékejte jednotlivými oky pletiva a obtáčejte kolem sloupků.
Doporučujeme používat spíš sušší beton s drobnými kamínky. Než do vyhloubené díry vsypete první lopatu, dejte na spodek trošku štěrku a polijte ho vodou. Podle výšky díry pak buď vhazujte jednotlivé vrstvy a udusávejte betonový základ, nebo do něj rovnou vložte sloupek a obhazujte ho betonem.
Jak hluboké základy na plot : V ideálním případě byste se měli prokopat do nezámrzné hloubky, tedy kolem 70 až 80 cm.
Kolik betonu na sloupek plotu : Spotřeba pytlovaného betonu je cca 25 kg na jeden sloupek. Od zákazníka potřebujeme pouze elektřinu a vodu. Na 100 metrů plotu potřebujeme asi 40 pytlů suchého betonu = 1000kg. pytlovaný rychlobeton používáme u zakázek, které musí být hotové ještě ten den.
Kolik je potřeba betonu na sloupek
Spotřeba pytlovaného betonu je cca 25 kg na jeden sloupek. Od zákazníka potřebujeme pouze elektřinu a vodu. Na 100 metrů plotu potřebujeme asi 40 pytlů suchého betonu = 1000kg. pytlovaný rychlobeton používáme u zakázek, které musí být hotové ještě ten den.
To znamená 1,375 pytle betonu (po 20 kg) na 1 metr obrubníku. Chodníkové obrubníky se běžně vyrábí v profilu 100×200, 100×250, případně 80×200, 80×250. Užší obrubníky (50) jsou zahradní nebo parkové.Pod obrubníky je vhodné nasypat malou vrstvu štěrku, který následně dobře zhutníme. Obrubníky by se měli pokládat do betonové lože s výškou 80 – 100 mm. Vnitřní opěrná část by mít cca 1/3 výšky obrubníku. Přitom vzdálenost mezi jednotlivými by měla být 1 – 2 mm.
Jak spočítat množství betonu na obrubníky : Obecnou formulí pro míchání betonu na obrubníky je poměr 1:4:2 (jedna lopata cementu, čtyři písku a dvě štěrku). Více k poměru cementu, písku a štěrku na beton. Optimální množství vody je pro 25 kg cementu asi 5–8 litrů.