Antwort Proč byste u nás chtěl pracovat? Weitere Antworten – Proč chcete pracovat právě u nás
Odpovězte uvedením vlastností společnosti tak, jak je vnímáte. Završte svoji odpověď poukázáním na své přesvědčení, že vám tento zaměstnavatel může poskytnout stabilní a spokojené pracovní prostředí a že by vás taková atmosféra inspirovala k odvádění nejlepší práce.– Dělám vždy něco navíc, než se ode mě očekává, nebo než mám v popisu práce…. – Protože již mám zkušenosti, vlastnosti a dovednosti požadované pro tuto pozici… – Protože se nezaleknu výzev a vždy hledám nejvhodnější řešení… – Protože mě tato práce baví a motivuje mě dělat pro firmu, která má vynikající renomé na trhu…Náplň práce a pracovní prostředí
- Co přesně budu dělat
- Co bych měl zvládnout do konce zkušební doby
- Je tato pracovní pozice nově vytvořená nebo už existovala dříve
- S kým budu nejvíce spolupracovat
- Komu a jakým způsobem budu za výsledky odpovídat
- Budu za prací cestovat
- V jakém pracovním prostředí budu pracovat
Co říci o sobě na pohovoru : Ve vaší odpovědi byste se rozhodně měli zaměřit na to nejdůležitější. Měli byste tak zmínit své pracovní zkušenosti a kvalifikaci, dále zájmy, které můžete s prací provázat, a svoji aktuální situaci – proč si hledáte práci a jakou cestou se ve své kariéře chcete ubírat.
Jak odpovedet na otázku proc chcete pracovat u nás
Jak odpovědět na otázku „proč u nás chcete pracovat “
- Sami byste měli vědět, proč se hlásíte.
- Nechvalte, mluvte k věci a na úrovni.
- Ukažte, že firmu znáte a uznáváte.
- Odprezentujte se v dobrém světle.
- Když do toho jdete, tak naplno.
- Vžijte se do role náborářů a vedoucích.
Jak napsat že mám zájem o práci : Buďte struční, pište v krátkých odstavcích. Zdůrazněte souvislost mezi Vámi a danou pozicí, proč reagujete právě na tuto pozici, jaké zkušenosti z Vás dělají toho pravého kandidáta. Zmiňte, proč chcete pracovat v dané společnosti a co do ní přinesete. Nalaďte personalistu tak, aby se o Vás chtěl dozvědět víc.
7 věcí, které neříkat na pohovoru
- „Kolik budu vydělávat “
- „Žádné mé slabé stránky mě nenapadají. “
- „Na této práci mě neláká nic konkrétního. “
- „O vaší firmě skoro nic nevím. “
- „Můj bývalý (nebo současný) šéf je strašný…“
- „Co nového jsem se nedávno naučil/a
- „Nemám žádné otázky.
Zaměstnanci musí cítit váš respekt, uznání, musí vidět, že jste si vědomi výkonů, které odvádějí a vidíte jejich tvrdou práci. Je přirozené, že každý člověk touží po uznání za svou práci. Díky tomu se totiž vytváří silnější pouto mezi zaměstnancem a společností.
Na co by se zaměstnavatel neměl ptát
Nevhodné otázky mohou zahrnovat například dotazy na plánování rodiny, zdravotní historii, vyznání víry, nebo etnický původ. Tyto otázky jsou považovány za neetické a mohou vést k diskriminaci. Například ptát se ženy na její plány na mateřství může být interpretováno jako diskriminace na základě pohlaví.Rozhodně nezačínejte s vlastnostmi typu: nezodpovědnost, lenost, problémy se sebeovládáním apod. Každá špatná vlastnost musí pro zaměstnavatele vyznít pozitivně. Například lze uvést puntičkářství či pečlivost; zaměstnavatele potěší, i když obecně to lze vyložit i jako nepříjemnou vlastnost.Jak odpovědět na otázku „proč u nás chcete pracovat “
- Sami byste měli vědět, proč se hlásíte.
- Nechvalte, mluvte k věci a na úrovni.
- Ukažte, že firmu znáte a uznáváte.
- Odprezentujte se v dobrém světle.
- Když do toho jdete, tak naplno.
- Vžijte se do role náborářů a vedoucích.
Buďte pozitivně naladění a v rámci komunikace proaktivní. Když vám něco není jasné nebo vám chybí informace, zeptejte se. Ptejte se na pozici, na firemní kulturu a na možného budoucího nadřízeného – ukažte zájem. Aktivně komunikujte – reagujte na e-maily a zvedejte telefony.
Jak napsat že nemám zájem o práci : děkuji Vám za nabídku pracovní pozice (název pracovní pozice) ve společnosti (název společnosti). Velmi si vážím času a úsilí, které jste této věci věnoval/a. Velmi rád jsem se s Vámi setkal a získal podrobnější informace o Vaší společnosti, ale musím Vám bohužel oznámit, že tuto nabídku nebudu moci přijmout.
Co je průvodní text : Průvodní dopis je kratší text, který píšete do těla emailu nebo do políčka ve formuláři s označením Průvodní text. Je to první kontakt s personalistou, který by měl říci, proč se zajímáte o danou pozici a proč se na ni hodíte. Průvodní dopis k životopisu je kratší, výstižnější a méně formální než motivační dopis.
Jak oslovit personalistu
Oslovte zaměstnavatele / personalistu.
Volte tedy spíše oslovení typu hezký nebo dobrý den. Přímé oslovení použijte jen v případě, že přesně víte, komu píšete. Velmi důležitou částí navazující na oslovení je specifikace pracovní nabídky, na kterou se hlásíte.
Tipy a články: 7 nejčastějších chyb, kterých se na pohovoru vyvarovat
- Nepůsobit jako hulvát.
- Neodpovídat jednoslovně, ani moc rozvláčně
- Nepomlouvat minulého zaměstnavatele.
- Nezvídat jako první výši platu.
- Šetřit osobními informacemi.
- Nebýt pasivní
- Netvářit se zoufale.
Jak motivovat své zaměstnance
- Zvolte vhodný styl vedení
- Dejte najevo uznání a oceňujte.
- Komunikujte význam a účel práce.
- Budujte firemní kulturu.
- Umožněte profesní růst.
- Zvažte finanční bonusy.
- Poskytněte pružnou pracovní dobu.
- Komunikujte otevřeně
Jak motivovat sám sebe : Největší osobní motivace tedy znamená zamilovat se do všech činností, které děláte, ať už někomu mohou připadat obyčejné nebo nezajímavé. Najděte radost ve všem, co děláte a nenechte ji zmizet. Pokud Vám jedna činnost zevšední, poupravte ji, anebo ji začněte dělat v jiný čas – prostě ji přizpůsobte sami sobě.