Antwort Proč žloutnou listy vinné révy? Weitere Antworten – Proč opadává hroznové víno

Proč žloutnou listy vinné révy?
Nedostatek draslíku snižuje plodnost a odolnost révy k napadení patogeny, mrazem a podobně. Příznaky se projevují nejprve na starších listech, hnědnutím až fialověním povrchu listů, při silnějším nedostatku i padáním listů. Zvýšení je možné zejména hloubkovým hnojením.Hlavní škodliví činitelé révy vinné

Z chorob na révě vinné nejvíce škodí plíseň révy (Plasmopara viticola), padlí révy (Erysiphe necator, syn. Uncinula necator) a v neposlední řadě šedá hniloba hroznů révy syn.Plné hnojivo použijte poprvé začátkem léta, podruhé začátkem srpna. Na podzim kolem sazenice zryjte půdu a přidejte vyzrálý kompost nebo zetlelý hnůj. Před zimou k sazenici opět přihrňte okolní zeminu.

Kdy kvete hroznové víno : Začíná sice již po vyrašení oček, ale hlavní růstové děje probíhají v květnu. Jsou spojeny s růstem listů, růstem a tvorbou zálistků a celkovým olistěním keře. Hlavní období prodlužovacího růstu trvá do kvetení révy, tj. do poloviny června.

Čím se hnojí vinná réva

2x/ rok Po odkvětu (před nasazováním bobulí): 47 g/ 1 m2 (mladé vinice 34 g); rozhoz a zapravení do půdy, max. 2x/ rok Dále se doporučuje v systému hnojení révy vinné jednou za 3 roky použít hnůj nebo zahradnický kompost v dávce 4 – 6 kg/ m2. Při použití sušeného, peletovaného hnoje, je dávka 0,8 – 1,2 kg /1 m2.

Jak často zalévat hroznové víno : Nezalívejte každý den, jen občas, když je sucho (réva není bahenní rostlina). V dalších letech už bude mít réva velké kořeny a zalívání nebude potřeba.

Jak často bych měl zalévat vinnou révu (Vitis vinifera)

Vinnou révu zalévejte pravidelně, ale mírně, aby půda byla vlhká, ale ne přemokřelá, zvláště během vegetačního období.

Pro pravidelné a dostatečné vytváření plodů (hroznů) vyžaduje pravidelný specifický řez v zimním období (únor / začátek března) a určité zelené práce během vegetačního období. Réva vytváří souplodí nazývané hrozen s třemi základními barvami plodů – bobulí, modré, červené, bílé/žluté.

Čím přihnojovat vinnou révu

V případě nedostatku dusíku, na který je réva obecně velmi náročná, je možné aplikovat MOČOVINU nebo DUSIČNAN VÁPENATÝ . Pokud pravidelně každým rokem provádíme zásobní hnojení všemi živinami, pak volíme CERERIT, který kromě základních živin obsahuje i mikro živiny.2x/ rok Dále se doporučuje v systému hnojení révy vinné jednou za 3 roky použít hnůj nebo zahradnický kompost v dávce 4 – 6 kg/ m2. Při použití sušeného, peletovaného hnoje, je dávka 0,8 – 1,2 kg /1 m2.S řezem vinné révy můžete začít kdykoli od začátku roku v období vegetačního klidu, s výjimkou lokalit, kde vinici hrozí pravidelné a silné mrazíky. Tam je lepší odložit řez na co nejpozději. Klidně na začátek jara, tedy koncem března (jarní řez vinné révy).

2x/ rok Po odkvětu (před nasazováním bobulí): 47 g/ 1 m2 (mladé vinice 34 g); rozhoz a zapravení do půdy, max. 2x/ rok Dále se doporučuje v systému hnojení révy vinné jednou za 3 roky použít hnůj nebo zahradnický kompost v dávce 4 – 6 kg/ m2. Při použití sušeného, peletovaného hnoje, je dávka 0,8 – 1,2 kg /1 m2.

Jaké hnojivo při výsadbě vinné révy : Při výsadbě je dobré použít organická hnojiva, hnůj nebo dobrý kompost. Ideálním řešením je použití hnojiva Trumf Réva nebo Trumf Drobné ovoce organické hnojivo. Jedná se o čistě přírodní (organické) hnojivo.

Jak a kdy zastřihávat vinnou révu : Kdy je nejvhodnější doba pro řez vinné révy;

Řez révy provádějte v době, kdy je rostlina ještě ve vegetativním stavu, ale zároveň již skončily silné mrazy. Ideální venkovní teplota pro řez je mezi 6 – 10 °C, což v našich končinách znamená časné jaro neboli v měsících únor a březen.

Čím hnojit vinnou révu

2x/ rok Dále se doporučuje v systému hnojení révy vinné jednou za 3 roky použít hnůj nebo zahradnický kompost v dávce 4 – 6 kg/ m2. Při použití sušeného, peletovaného hnoje, je dávka 0,8 – 1,2 kg /1 m2.