Antwort Proč nejde anténa? Weitere Antworten – Proč nejde televizní vysílání
Zdrojem těchto problémů může být celá řada – volba nevhodné antény a její nasměrování, nevhodný zesilovač a podobně. Na vině může být také například rušení příjmu buňkou mobilního operátora, viz příspěvek Rušení televizního příjmu signálem mobilních operátorů.Pokud máme horší příjem i s dobrou anténou, použijme zesilovač TV signálu. Aparát se používá naprosto běžně, například v bytovém domě s řadou koncových uživatelů. Při výběru zesilovače je nejlepší řídit se třemi nejdůležitějšími parametry: Zesílením, šumem (čím nižší, tím lepší) a pásmem (rozsahem jednotlivých kanálů).Televizor DVB-T2/HEVC vám umožní přijímat programy i ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Stačí jej připojit k anténě a zvolit v "Menu" "Automatické ladění". Přijímač sám najde a uloží všechny televizní stanice v dosahu vaší přijímací antény.
Jak naladit programy bez antény : K novým televizím to uděláte přes kabel HDMI, u starších televizí použijte kabel s konektorem SCART. V obou případech přímo do televize nevede žádný anténní kabel, pouze do set-top-boxu. Spusťte televizi i set-top-box. Na televizi zvolte vstup signálu – HDMI nebo SCART, přes co je set-top-box připojen.
Proč mi nejdou programy
Příčin může být hned několik. První je nevhodný set-top box. Pokud máte možnost vyzkoušet jiný set-top box, případně vyzkoušet ten váš na jiném místě, učiňte tak. Další příčinou může být příjem přes STA, která musí být upravena pro DVB-T.
Kam nasměrovat TV anténu : Natočte anténu předpokládaným směrem k nejbližšímu televiznímu vysílači. V případě, že se budete připojovat přes set-top-box, propojte jej s televizí pomocí SCART nebo HDMI kabelu. Na televizoru spusťte pomocí návodu automatické vyhledávání programů tak, abyste na obrazovce měli i ukazatel síly a kvality signálu.
Existuje mnoho různých faktorů, které mohou způsobit rušení signálu, včetně fyzických překážek, jako jsou stěny a nábytek, elektronických zařízení, jako jsou mikrovlnné trouby a bezdrátové telefony, a dokonce i jiných wifi sítí v blízkosti. Fyzické překážky mohou blokovat wifi signál a způsobit rušení.
Pokud se Vám stane že Váš telefon ztratí mobilní signál, nejdříve zkontrolujte že jste v dosahu BTS Vašeho mobilního operátora. K tomu bude potřeba pravděpodobně kontaktovat zákaznickou linku přímo Vašeho operátora, kde konzultujte pokrytí mobilním signálem v oblasti kde se právě nacházíte.
Jak nastavit televizní anténu
Propojte vaši anténu pomocí koaxiálního kabelu s digitální televizí anebo set-top-boxem. Natočte anténu předpokládaným směrem k nejbližšímu televiznímu vysílači. V případě, že se budete připojovat přes set-top-box, propojte jej s televizí pomocí SCART nebo HDMI kabelu.K příjmu digitálního vysílání DVB-T2 vám stačí:
- být v oblasti pokryté signálem DVB-T2.
- mít TV přijímač s DVB-T2 tunerem a zapojit do něj anténu. nebo.
- mít set-top box – zařízení, které dekóduje signál DVB-T2.
- zapojit set-top box mezi anténu a televizor.
- naladit set-top box (zpravidla automaticky)
Při výběru TV antény platí jedna obecná rada, vyhněte se nejlevnějším anténám, které většinou nejsou z kvalitních a pevných materiálů. Doporučujeme zvolit anténu od jednoho z renomovaných výrobců jako je Televes, Angular nebo Emme Esse. Pro většinu lokalit dobře poslouží anténa s velkým ziskem ANGULAR TRI-26.
Multiplex 21 programy | Česká televize – ČT1 HD, ČT2 HD, ČT sport HD, ČT 24, ČT art / ČT :D. + stanice Českého rozhlasu. Multiplex 22 programy | České Radiokomunikace – Prima, Prima Cool, Prima LOVE, Prima Max, Prima Krimi, Prima +1, CNN Prima News Óčko, Óčko Star, Retro Music Television + Radio Proglas.
Jak naladit televizní anténu : Příjem pozemního televizního signálu je pro diváka velmi jednoduchý. Vyžaduje pouze anténu, televizor s integrovaným digitálním DVB-T tunerem, případně jakýkoliv televizor doplněný set-top-boxem s DVB-T tunerem. Všechny televizory, které se dnes v ČR prodávají, jsou již standardně vybaveny DVB-T tunerem.
Co dělat když nemám signál : Pokud se Vám stane že Váš telefon ztratí mobilní signál, nejdříve zkontrolujte že jste v dosahu BTS Vašeho mobilního operátora. K tomu bude potřeba pravděpodobně kontaktovat zákaznickou linku přímo Vašeho operátora, kde konzultujte pokrytí mobilním signálem v oblasti kde se právě nacházíte.
Jak zjistit rušení signálu
Některé příznaky, se kterými se můžete při rušení setkat:
- Přerušovaná bezdrátová připojení
- Neschopnost správně spárovat Bluetooth zřízení
- Nízká výkonnost u jednoho zařízení, pokud je právě používáno zařízení jiné
- Síla bezdrátového signálu klesá pod úroveň normálních rozsahů ve vzdálenosti od směrovače.
Volejte číslo 112.
Tato tísňová linka je dostupná, přestože váš mobilní telefon nemá signál svého operátora. Dokonce lze číslo 112 vytočit i v případě, že v telefonu nemáte SIM kartu. Někdy je naopak nutné SIM kartu vytáhnout, aby bylo možné volat bez signálu na 112.Kontaktujte operátora na Lince péče o zákazníky na 800 77 00 77. K prověření budeme potřebovat: přesnou adresu; jak dlouho potíže trvají; jestli jsou potíže na 2G, 4G LTE síti nebo 5G síti; zda jste zkusili SIM kartu v jiném telefonu; jestli mají i ostatní uživatelé Vodafonu potíže.
Jakou anténu na slabý signál : Antény s LTE filtrem minimalizují rušení signálu
Pokud se s tímto problémem potýkáte, pořiďte si anténu s LTE filtrem, která tyto nepříjemnosti vyřeší. Pokojová anténa Nedis je vybavena LTE filtrem, který reguluje vliv 4G a LTE sítí.