Antwort Proč se kazí voda v bazénu? Weitere Antworten – Jak se zbavit zakalené vody v bazénu
Aplikujte vločkovač k odstranění kalné vody v bazénu
I přesto, že chlor šok a filtrace svou službu splní, použijte do bazénové vody i vločkovač, který dokonale odstraní zakalenou vodu v bazénu. Písková filtrace dokáže odstranit pouze částice, které jsou větší než 15 mikronů. Ty menší vytváří kalnou vodu v bazénu.Zelená voda
- Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.
- Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.
- Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.
- Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
- Okartáčujte stěny a dno od řas.
- Nepřetržitě filtrujte.
V průběhu provozu bazénu může dojít ke zvýšené pěnivosti vody. Mohou za to především různé organické nečistoty jako jsou například mýdla, šampony nebo krémy, které používáme a někdy také samotný přípravek bazénové chemie. V průběhu provozu bazénu může dojít ke zvýšené pěnivosti vody.
Jak dlouho může běžet filtrace v bazénu : Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin. Při nadprůměrné zátěži a při vysokých teplotách vzduchu je doporučováno, aby filtrace bazénu všechnu vodu přefiltrovala za 3-4 hodiny.
Co na rezavou vodu v bazénu
Zapněte filtraci a vyčkejte 1-2 dny, sraženina by se měla rozpustit. Poté aplikujte Maskovač tvrdosti a zvyšte pH na neutrální úroveň. Snížení pH pomůže i uvolnění nánosů vápenatých usazenin ze stěn bazénu, rozhodně bude i pomocí kartáče a koštěte jejich odstranění snazší.
Jak odstranit usazeniny v bazénu : Nejčastěji se na stěnách bazénu usazuje vodní kámen. Na prvotní očištění stěn a dna bazénu doporučujeme použít Spray Cleaner nebo Aquamar Clear Gel. Zároveň tak zabráníte tvorbě bakterií. Naneste přípravek na stěnu bazénu, nechte 15 minut působit a poté důkladně smyjte vodou.
Pro vyčištění vody doporučujeme použít velmi účinný přípravek vločkovač, vločkovač extra nebo projasňovač extra z řady Sparkly POOL dle dávkování uvedeného na jejich obalech. Po aplikaci některého z těchto přípravků vodu opět nepřetržitě filtrujeme alespoň 12 hodin.
Bazén je zelený, co teď
- změřete pH vody v bazénu a uveďte jej do optimální hodnoty 6,8 – 7,4 pH.
- proveďte šokovou chloraci bazénu pomocí krystalického chlor šoku.
- dle objemu bazénu nadávkujte algicidní přípravek (filtrace běží dle normálního cyklu = co nejdéle) – následujte instrukce k použití daného přípravku.
Co dělat aby nezamrzla voda v bazénu
Aby voda v bazénu nezamrzla, použijte dilatační plováky, které úhlopříčně rozmístěte na hladinu bazénu. Na bazén o rozměru 3 x 6 m je potřeba 10 až 12 plováků. Důležitá je aplikace zazimovacího roztoku do bazénové vody. Zabrání růstu řas a tvorbě bakterií po celé zimní období.Vypouštění vody z bazénu přes filtraci
Vodu z bazénu lze vypustit i přes filtraci, stačí, když na svém filtračním zařízení nastavíte vypouštění (ventil dejte do polohy Odpad). Potom dejte bazénovou hadici do skimmeru (musí být ponořena ve vodě) a zapněte filtraci.Je nutné mít v bazénu filtrační zařízení Filtrační zařízení je nezbytné pro bezproblémový provoz bazénu. V případě privátních bazénů by voda měla projít přes filtraci alespoň dvakrát denně s dobou jednoho cyklu v rozmení 2 až 4 hodin (samozřejmě je nutné zohlednit typ, určení, zatížení bazénu a počasí).
Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor. Držte se ale předepsaného rozmezí, které je 0,3 až 0,5 mg/l. Množství chloru testujte pomocí proužkového testeru. Někdy ani samotný chlor a filtrace nestačí a voda v bazénu zůstává stále mléčná.
Kolik má mít voda v bazénu : pro bazény plavecké je stanovena teplota vody 28 oC a nižší, u koupelových bazénů má být teplota vody ke koupání nad 28 oC.
Jak vysát zbytek vody z bazénu : Vodu z bazénu lze vypustit i přes filtraci, stačí, když na svém filtračním zařízení nastavíte vypouštění (ventil dejte do polohy Odpad). Potom dejte bazénovou hadici do skimmeru (musí být ponořena ve vodě) a zapněte filtraci. Voda bude odcházet přes čerpadlo (mimo filtr) pryč z bazénu.
Jak vysát dno bazén bez vysavače
Nejprostší a nejlevnější způsob – stačí si pořídit teleskopickou tyč (cca 300 – 400 Kč) a k ní vysávací bazénovou hlavici (cca 400 – 600 Kč). To vše napojíte na svůj skimmer, z kterého se voda dostane do pískové filtrace.
Tím, že vodu takzvaně hygienicky zabezpečíme, ji zároveň i zabezpečíme tak, aby nedocházelo k množení bakterií a voda se ve vodojemu nebo vodovodním řadu „nekazila“. Přidávání chloru do pitné vody je jednou z nejobvyklejších a velmi účinných metod, jak z pitné vody odstranit mikroorganismy.Nepodceňte prevenci
Zezelenání vody v bazénu je nejlepší předcházet. Vždy je potřeba držet pH vody v ideálním rozmezí 6,8–7,4 pH a dodržovat filtrační cykly. Záleží hlavně na počasí. V letních vedrech je potřeba filtrovat alespoň 12 hodin.
Co dát do vody aby nezamrzla : Pokud s elektrikou nekamarádíte a neradi v zimě pobíháte venku, zkuste do vlažné vody v napáječce přidat polévkovu lžíci kuchyňského oleje. Olej vytvoří na hladině vody mastný film a voda vydrží v kapalném stavu déle. Dávkování by mělo být v poměru 5 litrů vody a jedna lžíce oleje.