Antwort Proč se pusinky lepí? Weitere Antworten – Jak má vypadat sníh na pusinky

Proč se pusinky lepí?
Sníh se dobře barví, nejlépe vypadají světlé pastelové odstíny. Pusinky se dají poměrně snadno uchovat v uzavřené dóze při pokojové teplotě, určitě nepatří do lednice. Pokud je použijete na zdobení, doporučuji dávat na dezerty až pár hodin před servírováním, aby nezvlhly.Bílky naplňte do cukrářského sáčku. Já použila i nástavec, který vám udělá požadovaný tvar pusinky. Pečení záleží na velikosti. Já tyto pekla na 120 stupňů 10 minut, pak na 110 stupňů 10 minut, na 100 stupňů 10 minut, na 90 stupňů 10 minut, na 80 stupňů 10 minut a na 70 stupňů jsem je dosušila 30 minut.Postup přípravy

Dejte je do velké, zcela čisté (odmaštěné) mísy s krupicovým cukrem.

Jak poznat správně upečené pusinky : doba šlehání je různá podle výkonu mixéru, podle počtu bílků. Ale hotové "těsto" na pusinky poznáte jednoznačně podle toho, že je sníh dost pevný, nádherně lesklý a po zastavení mixéru a vytažení metliček se Vám na sněhu v misce utvoří špičky, které perfektně drží tvar.

Jak spravne upéct pusinky

Z bílků vyšleháme tuhý sníh, přidáme moučkový cukr a dál šleháme nad parou do zhoustnutí. Nádobu z horké vodní lázně odstavíme a šleháme, dokud bílková směs nevychladne. Zdobícím sáčkem vymačkáme na vymazaný, hrubou moukou vysypaný plech malé pusinky, které sušíme v mírně vyhřáté troubě asi 45 minut.

Jak dlouho se pečou sněhové pusinky : Nechte mezi nimi rozestupy alespoň 5 cm, při pečení trochu nabudou. Ztlumte teplotu v troubě na 140 °C a vložte do ní plech s pusinkami. Pečte 45 minut, pak vypněte troubu, otevřete ji a nechte v ní pusinky 10–15 minut chladnout.

Z bílků vyšleháme tuhý sníh, přidáme moučkový cukr a dál šleháme nad parou do zhoustnutí. Nádobu z horké vodní lázně odstavíme a šleháme, dokud bílková směs nevychladne. Zdobícím sáčkem vymačkáme na vymazaný, hrubou moukou vysypaný plech malé pusinky, které sušíme v mírně vyhřáté troubě asi 45 minut.

Plech vyložte pečicím papírem. Lžící naneste na papír kopečky vyšlehaného sněhu a pomocí zadní strany lžíce je vytvarujte. Nechte mezi nimi rozestupy alespoň 5 cm, při pečení trochu nabudou. Ztlumte teplotu v troubě na 140 °C a vložte do ní plech s pusinkami.

Kolik cukru na jeden bílek na pusinky

Pro každý bílek použijte 50-60 g cukru.

Pokud snížíte množství cukru, sníh bude příliš měkký a ořechové pusinky nebudou v troubě držet tvar a můžou se vám roztéct.Plech vyložte pečicím papírem. Lžící naneste na papír kopečky vyšlehaného sněhu a pomocí zadní strany lžíce je vytvarujte. Nechte mezi nimi rozestupy alespoň 5 cm, při pečení trochu nabudou. Ztlumte teplotu v troubě na 140 °C a vložte do ní plech s pusinkami.Ztlumte teplotu v troubě na 140 °C a vložte do ní plech s pusinkami. Pečte 45 minut, pak vypněte troubu, otevřete ji a nechte v ní pusinky 10–15 minut chladnout. Poté je vyndejte a nechte zcela vychladnout. Na povrchu budou krásně křupavé, uprostřed vláčné a měkké.

Jakmile jdou bílky do pěny, začněte k nim přisypávat cukr. Já ho přidávám většinou na 3x až 4x a postupně u toho zvyšuji rychlost. Pak je nechte šlehat na střední až vyšší rychlost 10-20 minut, dokud nebude sníh pevný a naprostá většina cukru nebude rozpuštěná.

Jak vyčistit vnitřek trouby : Smíchejte sůl s octem, vzniklou pastu nanesete na povrch trouby, nechte působit a pak hadrem setřete. Při čištění trouby pouze octem, otřete celý vnitřek trouby hadrem namočeným v octu. Pak rozhřejte troubu na vyšší teplotu – klidně na 150 °C. Ocet v teplé troubě snadno rozpustí mastnotu a nečistoty.

Co je nejlepší na čištění trouby : Jednoduše se zvládnete zbavit mastnoty a usazenin i pomocí octa. Namočte v něm hadr a vnitřek trouby s ním potřete. Máte-li tu možnost, můžete ocet také nalít do rozprašovače a vnitřek trouby včetně dvířek postříkat. Následně troubu rozehřejte zhruba na 150 °C a ocet se o mastnotu a nečistoty postará.

Čím vyčistím troubu

Při čištění trouby octem stačí otřít vnitřek trouby hadrem namočeným v octu. Následně se trouba rozehřeje na vyšší teplotu třeba až na 150 °C. Ocet ve vyhřáté troubě rozpustí mastnotu a nečistoty. Poté troubu nechtě zchladnout a setřete suchým hadříkem nebo houbičkou.

Velkým pomocníkem vám u čištění hodně špinavé trouby může být obyčejná jedlá soda a běžný ocet. Z jedlé sody a vody si namíchejte tužší pastu. Troubu zapněte na 150 °C a opatrně naneste na připáleniny pastu z jedlé sody, k nanášení můžete použít třeba starý zubní kartáček.Smíchejte sůl s octem, vzniklou pastu nanesete na povrch trouby, nechte působit a pak hadrem setřete. Při čištění trouby pouze octem, otřete celý vnitřek trouby hadrem namočeným v octu. Pak rozhřejte troubu na vyšší teplotu – klidně na 150 °C. Ocet v teplé troubě snadno rozpustí mastnotu a nečistoty.

Jak vyčistit troubu babské rady : Z jedlé sody vyrobíte jednoduchou pastu. Smícháním stejného množství jedlé sody a citronové šťávy dostanete abrazivní roztíratelnou pastu, kterou nanesete na vnitřek trouby, včetně skla a necháte ji působit přes noc, ideálně alespoň dvanáct hodin. Ráno stačí navlhčeným hadříkem do čista setřít.