Antwort Proč utírat prach? Weitere Antworten – Jak nejlépe utírat prach

Proč utírat prach?
Nejvhodnější je použít důkladně vyždímanou švédskou utěrku, kterou předtím navlhčením ve vhodném čisticím prostředkem. V případě použití hadříku z mikrovlákna, nesmíme ho používat zmuchlaný, ale pečlivě složený až na šestnáctinu velikosti. Složený hadřík pak postupně otevírat tak, že prach utíráme pořád čistou částí.Pokud chcete udržet svůj domov bez prachu, je důležité utírat prach pravidelně. Ideální je věnovat se této činnosti alespoň jednou týdně.Zásady efektivního utírání prachu

Používejte důkladně vyždímanou utěrku. Čisticí přípravek aplikujte vždy na utěrku, nikdy ne na nábytek. Utěrkou nedělejte prudké krouživé pohyby, ale vodorovné tahy směrem dolů. Aby během úklidu do místnosti nevířil nový prach, zavřete všechny dveře i okna.

Jak se účinné zbavit prachu : Prach je v domácnosti bohužel všudypřítomný, ale existují způsoby jak ho účinně eliminovat. Ideální je pravidelný úklid, vysávání vysavačem s HEPA filtrem a použití čističky vzduchu. Prach bývá řádným členem našich domácností. Neplatí nájem a zbavit se ho je téměř nemožné.

Jak snížit prašnost v bytě

Omezte textilie v bytě – pokud se jich nevzdáte, pravidelně je vysávejte nebo perte. Kusové koberce často vyklepávejte, ideálně vyperte nebo dejte vyčistit. Volte nábytek s uzavřenými policemi. Vysajte i prach z radiátoru – proudění tepla ho roznáší do místnosti.

Jak se zbavit prachu na nábytku : Při odstraňování prachu z nábytku si pomozte buď utěrkou z mikrovlákna, která je antistatická, nebo vlhkým hadříkem, který snadněji naváže prachové částice, a tak vás zbaví nečistot až o 90 % účinněji.

Osvědčený postup je jen jeden. Nejdříve utřeme prach z nábytku a až poté můžeme vyluxovat podlahu. Děláme to jednoduše proto, abychom potom utřený prach, který padá přirozeně dolů, nemuseli znovu z jednou už vysáté země znovu uklízet. Prach nejlépe odstráníme mokrým hadříkem.

Správně je nejdříve setřít prach z nábytku a až poté vysát podlahu. Proč Protože, prach napadá i na zem při stírání, a tak byste ho museli znovu zametat,“ vysvětluje Monika Kralovanská z úklidové firmy Pretty úklid.

Jak eliminovat prach v bytě

Čistěte pravidelně klávesnici počítače, monitor a obrazovku televize, stejně jako povrch všech elektrospotřebičů. Omezte textilie v bytě – pokud se jich nevzdáte, pravidelně je vysávejte nebo perte. Kusové koberce často vyklepávejte, ideálně vyperte nebo dejte vyčistit. Volte nábytek s uzavřenými policemi.Prach můžeme bezpečně stírat vlhčenými ubrousky nebo mírně navlhčeným bavlněným hadříkem, vhodné jsou také elektrostatické prachovky. Používejte prostředky, které nejen čistí a leští, ale zároveň odpuzují prach.Přinášíme vám 5 snadných a účinných tipů, jak se zbavit různých skvrn z čalouněné sedací soupravy či jiného čalouněného nábytku.

  1. Jedlá soda jako univerzální čistič
  2. Citron i ocet zatočí s mastnotou.
  3. Kostka ledu odstraní žvýkačku.
  4. Ledová voda na skvrny od krve.
  5. Sůl, první pomoc při rozlití kávy či čaje.


Naučit děti uklízet může znít jako nemožný úkol, ale zavést nějaká pravidla bude výhodou do budoucnosti. Uklízení dává dětem pocit odpovědnosti, buduje jejich samostatnost i sebedůvěru (zvláště když je rodiče chválí a povzbuzují), dává jim příležitost naučit se třídit, počítat a kategorizovat předměty.

Co uklízet každý den : Denně

  • Kuchyně: mytí nádobí a čištění povrchů Po každém jídle je třeba umýt nádobí.
  • Koupelna: osobní hygiena.
  • Ložnice a šatník: všechny věci na svém místě
  • Zbavte se prachu.
  • Čištění podlah.
  • Ložnice: výměna ložního prádla.
  • Kuchyně: kontrola potravin.
  • Koupelna: od praní prádla po čištění povrchů

Jak často doma vysávat : Mělo by probíhat alespoň dvakrát do týden, u namáhaných prostor, jako je koupelna, kuchyně nebo třeba vstupní chodba je třeba pečlivě vytřít. Umyvadlo, dřez i vanu myjte častěji. Nezapomeňte otřít ani kliky nebo madlo zábradlí.

Jak často se má vysávat

Stačí je otřít, aby byly zbaveny prachu a skvrn. Toto čištění se doporučuje provádět alespoň jednou týdně. Může se jednat o suché nebo mokré čištění. Pokud se prach hromadí rychleji nebo rádi chodíte bosí, pak můžete vysávat 2-3krát týdně.

Čistěte pravidelně klávesnici počítače, monitor a obrazovku televize, stejně jako povrch všech elektrospotřebičů. Omezte textilie v bytě – pokud se jich nevzdáte, pravidelně je vysávejte nebo perte. Kusové koberce často vyklepávejte, ideálně vyperte nebo dejte vyčistit. Volte nábytek s uzavřenými policemi.Prach je především tvořen odpadlými kožními buňkami obyvatel domácnosti a chlupy jejich domácích mazlíčků. Na jeho složení se podílejí i zbytky jídla, popel z cigaret, zbytky vláken z oblečení a koberců, pyl z rostlin či plísně.

Jak se zbavit prachu po rekonstrukci : Tato fáze úklidu zahrnuje například vysátí a vytření podlah, otření zábradlí, umytí oken, okenních rámů a parapetů, umytí dveří, otření všech omyvatelných ploch vlhkým hadrem tak, abychom se zbavili veškerých zbytků prachu.