Antwort V čem je nejlepší péct chleba? Weitere Antworten – V čem nejlépe péct chleba

V čem je nejlepší péct chleba?
Kovové pekáče jsou obvykle levnější, ale keramické pekáče mají lepší tepelnou izolaci a mohou pomoci vytvořit křupavou kůrku na chlebu. Pečicí kámen – jeden ze způsobů pečení chleba je použití pečícího kamene, dosáhnete tak profesionálního vzhledu a chuti chleba.Některé chleby lze nechat kynout na i rovnou na papíře/plechu (např. ten na úvodní fotce – bramborový chléb). Pokud je dobře vypracovaný lepek (jedná se tedy většinou o pšeničné chleby) a důkladně bochník zformujete, jde to úplně v pohodě. Navíc pečete-li víc chlebů najednou, vzájemně se během kynutí podrží.Již upečený, horký chléb lze potřít také medem rozmíchaným ve vodě. Kůrka bude lesklá a nasládlá, ale také lepkavá. Olejem lze chléb potřít před i po pečení, škrobem rozmíchaným ve vodě pak před samotným pečením.

Proč Nařezávat chleba : Samotné nařezání chleba před pečením nemá pouze dekorativní vzhled, ale díky nařezání z chleba odchází také přebytečná vlhkost a pára. Často to také vyřeší Vaší otázku, proč mi chleba prasknul tam, kde neměl. Chleba můžete nařezat několika způsoby: ostrý nůž

Co si dát k chlebů

Podávejte je jen tak nebo pro lepší pocit s čerstvou zeleninou, pažitkou, cibulí (ta je boží, i když trochu nepraktická třeba k snídani) či kyselými okurkami.

V čem nejlépe uchovat chleba : Podle pekařů je však nejvhodnější chléb nejdříve zabalit do látkové utěrky a pak do igelitového sáčku nebo ho zavřít do chlebníku. Látkovou utěrku ale nezapomeňte každé 3 dny měnit. Místo utěrky si můžete pořídit i stylový plátěný pytlík na chleba, který lze nahoře stáhnout šňůrkou.

Aby si chléb zachoval svou přirozenou vlhkost a rychle neztvrdl, volte raději alobal nebo igelitový sáček. Podle pekařů je však nejvhodnější chléb nejdříve zabalit do látkové utěrky a pak do igelitového sáčku nebo ho zavřít do chlebníku. Látkovou utěrku ale nezapomeňte každé 3 dny měnit.

Těsto se obvykle nechává kynout na teplém místě (pokud zvolíte troubu, neměla by hřát na více než 50 stupňů Celsia), aby se proces uspíšil. Poprašte ho hladkou moukou a mísu překryjte čistou utěrkou, případně fólií – nesmí oschnout ani okorat, to by se výrazně poničily jeho chuťové vlastnosti i textura.

Čím potřít pečivo před pečením

Základní potírací kapalinou je voda. Ale pečivo můžete potírat i rozšlehaným žloutkem, rozšlehaným celým vejcem (bez skořápky) nebo například mlékem. A taky pivem, vínem, olejem, prostě čím je libo.Dobrá pomazánka, kabátek z rozšlehaného vajíčka, rozpečený sýr, orestovaná jatýrka, nakrájené či natrhané maso… Zkrátka dobrý sendvič nebo topinka je vždycky dobrý nápad!U nas je na večeři nejčastěji polévka, můžeš střídat se saláty, omeletou. Zabere to stejně času jako studená večeře a polévku můžeš mít na víc dní.

Původně jsem uvažovala o řazení podle důležitosti, ale nakonec mi připadalo nejrozumnější to dát dohromady podle toho, jak se postupně těsto na chléb zpracovává.

  1. Váha.
  2. Hnětač
  3. Robot.
  4. Vál.
  5. Síto.
  6. Ošatka.
  7. Potravinářská fólie.
  8. Plátno.

V čem skladovat pečivo : Pečivo zabalte do čisté utěrky, plátýnka nebo lněného pytlíku a vložte do chlebníku ve spíži. Doporučujeme pečivo uchovávat v pokojové teplotě kolem 18°C. Čistota, půl zdraví. Nezapomeňte chlebník pravidelně čistit a utěrku či plátěný pytlík prát.

Co si dát k chlebu : Podávejte je jen tak nebo pro lepší pocit s čerstvou zeleninou, pažitkou, cibulí (ta je boží, i když trochu nepraktická třeba k snídani) či kyselými okurkami.

Jak nejdéle uchovat chleba

Pokud si pečete chléb doma nebo si ho z obchodu přinesete ještě teplý, nejdříve ho nechte vychladnout na vzdušném místě. Teprve pak ho můžete zabalit do utěrky a igelitu. Skladujte ho při teplotách 20–25 °C. Takto by vám měl vydržet minimálně týden.

Těsto můžete mít v lednici pět až sedm dní. Díky působení chladu vám tak bez problému tak dlouho vydrží a nezkazí se. Těsto nemusíte spotřebovat celé, ale můžete z něj péct třeba nadvakrát. Jen si dejte pozor, když z něj budete odebírat, ať jej nenecháte příliš dlouho v teple.Pro různá těsta jsou různé doby, ale obecně se mi osvědčilo v robotu hnětat kratší dobu (3–5 minut, nejdřív na nejnižší,pak na vyššší rychlost), nechat ho odpočinout a jednou-dvakrát během hnětení těsto přeložit,podle toho, jak se mi zdá vypracovaný lepek (zda už se dělá „okénko“).

Proč chleba při pečení spadne : Příliš nízká teplota pečení může být nedostačující pro to, aby se těsto ”nafouklo” a stabilizovalo, zatímco příliš vysoká teplota může způsobit příliš rychlý vzestup a následné splasknutí. Každá trouba peče jinak, takže pokud se vám to u nějakého moučníku stává opakovaně, zkuste teplotu upravit.