Antwort V čem prát nosítko? Weitere Antworten – Jak prát nosítko Moisha

V čem prát nosítko?
při praní nosítka postupujte prosím následovně:

  1. Na nosítku povolte všechny stahovací části na maximum.
  2. Zapněte na nosítku Moisha Grow všechny přezky, zapněte také suché zipy na slintáčcích a vše vložte do pračky.
  3. K praní zvolte prášek, případně gel na jemné prádlo.

Nosítko můžete v případě potřeby vyprat v pračce na šetrný program (ideálně ruční program/vlna) při 30 stupních, ždímání na minimum otáček. Nosítko nikdy neperte v povlaku na polštář! Látku můžete přežehlit na nízký stupeň.- Nosítko doporučujeme prát na ruční program s teplotou maximálně 30-40°C. Při ždímání nastavte nižší otáčky (400-800). – Nepoužívejte sušičku, nesušte na přímém slunci.

Jak Susit nosítko : Šátky i šátková nosítka sušte nejideálněji rozložené na šňůrách na balkoně, případně na sušáku. Bavlněné šatky můžete sušit i v sušičce, vždy ale sledujte pokyny na štítku. Pokud si nejste jistí, sušením na šňůře nic nepokazíte. Bavlněné šátky je dobré po prvním praní a sušení vyžehlit, další žehlení už nevyžadují.

Jak vyprat chlupatou mikinu

Potřete je vlažnou vodou s jemným mýdlem, nechte několik minut působit, poté místo jemně otřete navlhčeným hadříkem nebo houbičkou a zkontrolujte, zda skvrna zmizela. Mikroplyš nedrhněte příliš silně, mohl by se poničit.

Jak vyprat bílou mikinu : Jak prát bílé prádlo Tyhle zásady je třeba dodržovat!

  1. Používejte pouze prací gely, kapsle nebo prací prášky určené na bílé prádlo.
  2. Do pračky vložte pouze čistě bílé prádlo a nepřeplňujte buben.
  3. Bílé prádlo perte minimálně na 60 °C.
  4. Pravidelně čistěte pračku od vodního kamene, který může být příčinou zašednutí prádla.

Napusťte si do umyvadla (lavoru nebo vany) vodu – musí mít teplotu, na kterou se doporučuje prádlo prát. Do vody přidejte prací prostředek – prášek (hůř se rozpouští) nebo gel (lépe se rozpouští). Prací prostředek nechte dokonale rozpustit, pomozte mu v tom rukou a vodu pak napěňte. Přidejte prádlo do lázně.

Ideální je skvrnu namočit do studené vody a nanést na ni na cca 5 minut prací gel. Prádlo netřete, jinak se špína dostane hlouběji do tkaniny. Pokud nemáte možnost skvrnu ihned čistit, můžete využít speciálních odstraňovačů skvrn, které nanesete před praním. Odstraňovače zvyšují efektivitu praní při odstraňování skvrn.

Jak prát nosítko Monilu

Péče o nosítko

Nosítko je možné prát na 30 stupňů, doporučujeme prát v ruce, v prostředku bez rozjasňovačů. Nosítko nebělte, nedávejte do sušičky. Nesušte na sluníčku ani topení. Nosítko se nežehlí.100% bavlna

  1. teplota praní: max.
  2. ždímání: max.
  3. žehlení: střední teplota 110°C – 150°C.
  4. teplota praní: ruční praní, max.
  5. ždímání: co nejnižší počet otáček nebo neždímat, zarolovat do ručníku a vymačkat.
  6. žehlení: nejnižší až střední stupeň (okolo 110°C), bez napařování
  7. teplota praní: 40°C.
  8. ždímání: co nejnižší počet otáček.

Použijte trochu bílého octa. Nelze vynechat bílý ocet. Představuje záchranu v mnoha situacích domácího života a může být velmi užitečný i při řešení problémů s nepříjemnými chlupy. Než zapnete pračku, přidejte do zásobníku na aviváž asi 120 ml octa; kyselina octová uvolní zvířecí chlupy přilepené na materiálu.

Proti žmolkům "získaným" z pračky prý také zázračně pomáhá ocet. Do poslední máchací lázně se ho nalije asi šálek. Je možné použít i lepicí šatový kartáč, který vás rovnou zbaví i chlupů ze zvířecích miláčků. Můžete to zkusit i podomácku.

Jak mít krasne bílé prádlo : Velmi účinná je také kyselina citronová, která dokáže prádlo viditelně vybělit. Pro praní v pračce stačí vymačkat cca 100 ml citronové šťávy a nalít ji přímo do bubnu pračky. Při ručním praní můžete prádlo máchat v teplé vodě, do které naložíte dva citrony nařezané na plátky a necháte působit několik hodin.

Co použít na bílé prádlo : Používejte prací prášek určený na bílé prádlo, obsahuje rozjasňovače a bělící látky. Pozor ovšem na běliče na chlorové bázi, po nich při sušení na slunci prádlo žloutne. Na bílé prádlo se nedoporučuje používat aviváž, pokud není speciálně na ně určená, protože po ní má prádlo opět tendenci žloutnout nebo šednout.

Jak vyprat prádlo bez prášku

Zkuste použít obyčejný sprchový gel nebo tekuté mýdlo. Nebojte se toho a nalijte půl deci rovnou do bubnu pračky. Pokud nechcete plýtvat gelem nebo mýdlem, pak si připravte jednoduchý prací gel. Stačí v horké vodě rozmíchat vrchovatou lžíci nastrouhaného mýdla a sodu.

Co tedy můžete prát spolu Ideálně bavlněné a syntetické oblečení. Oblečení z vlny (například svetry) však perte vždy zvlášť na speciální program. S bavlněným a syntetickým oblečením můžete prát také jemné prádlo, vložte jej ale nejprve do ochranného obalu určenému k praní.Napusťte si do umyvadla (lavoru nebo vany) vodu – musí mít teplotu, na kterou se doporučuje prádlo prát. Do vody přidejte prací prostředek – prášek (hůř se rozpouští) nebo gel (lépe se rozpouští). Prací prostředek nechte dokonale rozpustit, pomozte mu v tom rukou a vodu pak napěňte. Přidejte prádlo do lázně.

Jak prát podprsenku v pračce : Před praním podprsenku zapněte.

  1. Na praní vyztužených podprsenek si kupte speciální pouzdro ve tvaru míčku, které při praní zabrání deformaci košíčků.
  2. Podprsenky perte v nízkých teplotách na maximálně 30 °C.
  3. Při praní podprsenek používejte prášek, nejlépe tekutý, na jemné prádlo.