Antwort Z jakého zvířete je sekaná? Weitere Antworten – Z jakého masa sekanou
Domácí sekaná
Základem sekané je mleté maso, které může být zpravidla mixem různých druhů mas, např. vepřového, hovězího, králičího atd. K tomu se přidává uzený bůček nebo slanina. Dalšími ingrediencemi bývá cibule, strouhanka, vajíčko, česnek, sůl, kmín, majoránka, pepř.Kromě dobrého masa je zárukou úspěchu při přípravě sekané její správné ochucení. Nesmí chybět samozřejmě sůl a pepř, správná míra česneku a dalšího koření. Mezi to patří především majoránka, ale hodí se i oregano, petrželka, kmín (drcený i celý na posypání) nebo třeba mletá paprika.Z hovězího je na mletí vhodné libové přední, z vepřového plec, kýta nebo panenka, které mají nižší obsah tuku, panenka se však oproti dalším dvěma částem zvířete prodraží. Namlet samozřejmě doma můžete i kuřecí nebo krůtí maso, nejlépe z prsou. Občas na příkrmy použijte i králičí, telecí či jehněčí maso.
Co se hodí k sekané : Tradiční přílohou k sekané je v naší domácnosti bramborová kaše nebo jen vařené brambory a také fazolové lusky, hrášek nebo právě vypečená směs rajčat, cibule a česneku, na které jsme sekanou pekli.
Proč je sekaná Suchá
Dlouhé míchání směsi není také dobré, protože pokud se nám směs moc zahřeje, oddělí se tuk od zbytku masa a výsledkem bude suchá a rozpadající se sekaná, která se bude topit v sádle. Aby nám sekaná nepraskla, je dobré se směsí několikrát hodit z výšky zpět do misky. Zvýší se tím soudržnost masa.
Čím nahradit strouhanku do sekané : Strouhanku nahradíme ovesnými vločkami, strouhaným bramborem nebo zeleninou. Nejčastěji se používají mleté ovesné vločky. Do masa je přidáme buď předem namočené nebo suché a necháme směs odležet, aby se tekutiny do vloček vsákly.
Základem skvělé sekané je směs mletého masa obohacená o bylinky. Nejčastěji se používá hovězí a vepřové maso v poměru 1:1. Sekanou však hravě zvládnete i pouze z vepřového – v takovém případě bude lepší smísit části libovějšího a tučnějšího masa.
Strouhanku nahradíme ovesnými vločkami, strouhaným bramborem nebo zeleninou. Nejčastěji se používají mleté ovesné vločky. Do masa je přidáme buď předem namočené nebo suché a necháme směs odležet, aby se tekutiny do vloček vsákly.
Z jakého masa se dělá mleté maso
Namelte si maso doma nebo využijte služeb řezníka
Při přípravě mletého masa tak můžete použít maso rybí, drůbeží, skopové nebo klidně vnitřnosti, pokud je máte rádi. Klasickou kombinací stále zůstává kombinace hovězího a vepřového masa a to v poměru půl na půl.Přísné předpisy a nařízení určují, že mleté maso by se mělo připravovat pouze z velmi kvalitního a maximálně čerstvého hovězího, telecího, vepřového, jehněčího a kůzlečího masa. Mletá zvěřina nebo drůbež se tímto způsobem upravovat nesmí.Jako přílohu podáváme brambor, bramborový salát, chléb nebo pečivo. Sekaná „Gyros“ je výborná s omáčkou Tzatziky, kterou zjednodušeně připravíme smícháním 250 ml acidofilního mléka a 250 g měkkého tvarohu (obojí lze nahradit bílým jogurtem) s 1 polévkovou lžící směsi Tzatziky a necháme odležet cca 1 hodinu v lednici.
tip na vylepšení sekané Vylepšete si sekanou tím, že do masa přimícháte na kousíčky nakrájená sušená rajčata naložená v oleji. Také přidejte hrst nasekané čerstvé bazalky. Uvidíte, že sekaná dostane úplně nový rozměr.
Jak dlouho vydrží sekaná : Syrová bavorská sekaná se nesmí skladovat déle než 24 hodin. Po upečení se musí zabalit do potravinářské fólie a v nádobě uložit do chladničky. Vydrží tam při pěti stupních asi pět dní.
Co dělat aby sekaná nepraskla : drobně nakrájená cibule, přimíchaná do masové směsi, také zvýší šťavnatost. nezapomeneme na to hlavní – aby sekaná nepraskla, vmícháme do ní na 1 kg masa 1 polévkovou lžíci bramborového škrobu. nebo můžeme přidat jemně nastrouhaný syrový brambor. je také možné potřít šišku sekané rozšlehaným vejcem.
Co pouzit kdyz nemám strouhanku
Když obalujete řízky a dojde vám strouhanka
Zachovejte klid a podívejte se do spíže. Určitě tam najdete kukuřičnou strouhanku, sezamové semínko nebo mandlovou mouku. A jestli ani jedno z toho doma nemáte, tak sáhněte po kukuřičných lupínkách, které jsou oblíbené jako lehká snídaně.
Vyčerpávají se zásoby glykogenu (zásobárna energie) a tvoří se kyselina mléčná, která způsobí kyselejší prostředí a pokles pH. Svalová vlákna se stahují a svalovina ztrácí pružnost a je tuhá. Maso v této fázi je naprosto nevhodné k jakémukoli kulinářskému využití.Tužší části pocházejí z namáhanějších svalů – například brisket, který pochází z hovězího hrudí, nebo kterákoliv z částí plece, což je část ramene. Tužší části obsahují hodně kolagenu, který se ale rozpouští při dlouhém vaření či pečení. Dejte si s těmito kusy masa načas, výsledek bude stát za to.
Čím zahustit mleté maso : Čím směs zahustit
A opět: klasicky se mleté maso zahušťuje strouhankou, moukou, nebo namočenou houskou. Ale jde to i jinak. Zcela bez mouky se obejdete, když k masové směsi přidáte nastrouhané syrové brambory, sýr nebo strouhanou vařenou mrkev. Místo strouhanky lze použít i ovesné či ječné vločky.